Трелювання деревини за допомогою коней

346 Views
Фото: Facebook Карпатського лісового офісу ДП "Ліси України"

Трелювання деревини за допомогою коней є традиційним методом, який здавна використовується мешканцями гірських населених пунктів для заготівлі лісу. Найчастіше коней використовують для лісозаготівлі у важкодоступних місцях та ділянках, де економічно недоцільно застосовувати важку техніку. Спосіб заготівлі деревини кіньми властивий гірським районам Закарпаття та Франківщини.

Про це розповів у Facebook Карпатський лісовий офіс ДП “Ліси України”.

Як зазначено у дописі, великою перевагою кінного трелювання деревини є також висока екологічність (відсутні шкідливі викиди в атмосферу, проливи мастил, шумове забруднення тощо, які є характерні для роботи техніки) та значний рівень збереження довкілля (порівняно мале навантаження на грунт, слабкий розвиток ерозійних процесів, високий відсоток збереження підросту і рослинності, прийнятний природний рівень шуму).

Як повідомляє Карпатський лісовий офіс ДП “Ліси України”, у лісництвах філії “Ясінянське лісомисливське господарство” працюють 5 бригад, у роботі яких залучено 10 коней. За допомогою кінного трелювання розробляються вибіркові та суцільно-санітарні рубки. У середньому за місяць одна кінна бригада заготовляє 150-180 кубаметрів деревини. У процесі лісозаготівлі кінним трелюванням весь комплекс лісозаготівельних робіт відбувається одночасно, тобто паралельно із заготівлею деревини робітники здійснюють очистку місць рубки від порубкових решток.

Фото: Facebook Карпатського лісового офісу ДП “Ліси України”

Філія “Верховинське лісове господарство” методом кінного трелювання заготовляє біля 20% деревини, філія “Осмолодське лісове господарство” – 15%, “Вигодське лісове господарство” – 10%. Кіньми можна трелювати деревину з важкодоступних місць. При цьому зменшується навантаження на грунт і підріст, який залишається після заготівлі. Одночасно собівартість лісозаготівель з використанням коней зменшується на 30-40%, оскільки основна складова тракторного трелювання – запчастини, паливно-мастильні матеріали.

У дописі також вказано, що протягом дня бригада з 2-3 осіб при трелюванні кіньми може стягнути за день до 15 кубометрів деревини. Для трелювальника куб деревини коштує приблизно від 120 до 170 грн.

Поширити статтю