У 2022 році німецька меблева промисловість збільшила продажі до €18,8 млрд

264 Views
Фото: IPM/Voglauer

Згідно з офіційною статистикою, торік німецька меблева промисловість збільшила продажі майже на 7% до приблизно €18,8 млрд. Про це повідомляє Асоціація німецької меблевої промисловості (VDM).

Вирішальним фактором у цьому стало коригування цін, яке стало необхідним унаслідок збільшення витрат на матеріали та енергію.

Як повідомляє VDM, продажі на внутрішньому німецькому ринку зросли на 5,4%. За кордоном німецькі виробники меблів добилися значного зростання продажів на 9,8%. Частка експорту зросла до 33,2%. Як зазначає VDM, у 2023 році очікується, що продажі меблевої продукції будуть на рівні попереднього 2022 року.

«Німецькі виробники меблів все ще перебувають у складних ринкових умовах, навіть якщо ситуація вже не оцінюється так песимістично, як восени», – повідомив Ельмар Даффнер, президент Асоціації німецької меблевої промисловості (VDM), на онлайн-пресконференції,  присвяченій ситуації в німецькій меблевій галузі. Окрім небажання споживачів купувати, значний тиск на виробників меблів зробило, зокрема, зростання витрат на матеріали та енергію. Перенесення зростання витрат у життєво важливий для промисловості ланцюжок доданої вартості поки що було лише частково успішним. «Цьогоріч ціновий тиск залишатиметься високим», – заявив пан Даффнер.

Президент VDM повідомив, що, після песимістичного настрою восени, клімат у німецькій меблевій галузі тепер знову покращився. Деякому заспокоєнню ринку сприяло державне стримування цін на газ та електроенергію. Окрім того, схоже, що інфляція досягла свого піку. За даними Ifo-Institut, на початку 2023 року німецька меблева промисловість знову почувалася більш впевнено. У січні бізнес-клімат дещо покращився, а ділові очікування зростають другий місяць поспіль. Також німецька меблева галузь помітила послаблення закупівель матеріалів. «Більшість попередніх продуктів тепер знову доступні на стабільній основі, і наші терміни доставки знаходяться здебільшого в межах звичайного діапазону», – сказав Ельмар Даффнер.

Ян Курт, керуючий директор Асоціації німецької меблевої промисловості (VDM/VHK), прогнозує, що в поточному році продажі залишаться на рівні минулого року. У першій половині року слід очікувати помірний розвиток ринку. У другій половині року очікується поступове відновлення економіки, оскільки невизначеність споживачів зменшиться, і дасть про себе знати послаблення на енергетичних ринках. «Ми впевнені, що меблі й надалі матимуть високий пріоритет», – сказав пан Курт.

Якщо розглядати окремі сегменти німецької меблевої промисловості, то у 2022 році кухонні меблі знову виявилася важливим двигуном зростання, збільшивши продажі на 9,5% до приблизно €6,2 млрд. Виробники м’яких меблів змогли збільшити свої продажі на 6,6% до приблизно €1,1 млрд. Зростання продажів у найбільшому сегменті німецької меблевої промисловості – інші меблі (які включають меблі для вітальні, їдальні та спальні) та меблеві деталі – також було позитивнішим, ніж у середньому по галузі, зі збільшенням на 8% до €6,4 млрд. Виробники офісних меблів зареєстрували зростання на 8,4% із продажами приблизно €2,2 млрд. Виробники меблів для магазинів та інших меблів на замовлення перевищили показник попереднього року на 6,3% та досягли обсягу продажів близько €2,2 млрд. І навпаки, найменший сегмент галузі – виробництво матраців – повідомив про значне падіння продажів на 23% до приблизно €600 млн. Це падіння більшою мірою пояснюється статистичними ефектами, ніж значним падінням попиту.

У більшості європейських країн німецькі виробники меблів змогли значно збільшити свої продажі на тлі подолання негативних економічних наслідків коронокризи. Особливо приємне для німецьких виробників збільшення експорту меблів до Нідерландів (+ 10,3%), Швейцарії (+ 7,3%) та Великобританії (+ 6,9 %). Як зазначають у VDM, після підписання торговельної угоди з ЄС британський ринок перетворився на п’ятий за значимістю експортний ринок для німецьких виробників меблів. Франція все ще займає перше місце в рейтингу найважливіших експортних ринків для німецьких меблевиків, хоча й продемонструвала у 2022 році невеликий мінус у 3,4%.

Експортні ринки за межами Європи розвивалися нерівномірно. Експорт німецьких меблів до США зріс на 10,7%. США все ще залишається найважливішим ринком збуту для німецьких меблів за межами Європи, тому Північна Америка вже протягом багатьох років знаходиться в центрі експортної діяльності німецької меблевої галузі. З іншого боку, експорт німецьких меблів до Китаю скоротився внаслідок суворої стратегії уряду Китаю щодо «нульового рівня захворюваності на COVID-19» (- 5,4%).

За матеріалами VDM

Поширити статтю