У ВРУ зареєстровано Проект Закону «Про ринок деревини»

167 Views

29.05.2020 у Верховній Раді України зареєстровано Проект Закону про ринок деревини (реєстраційний №3561 від 29.05.2020).

 У пояснювальній записці зазначається, що метою прийняття акту є врегулювання питань пов’язаних з функціонуванням ринку деревини та спрямований на розвиток ринкових відносин у лісопромисловому комплексі для забезпечення деревиною потреб споживачів на принципах вільної і добросовісної конкуренції та ефективного використання потенціалу лісових ресурсів України.

Лісова галузь України потребує системних реформ і частиною цих реформ може стати запропонований законопроект, який забезпечить нормативним апаратом, дасть юридичні визначення найбільш вживаним термінам, що забезпечить єдині підходи для всіх учасників ринку.

Важливою частиною даного законопроекту є ведення електронного обліку деревини, що дасть можливість значно зменшити корупційну складову у лісовій галузі, дбайливо ставитися до лісових ресурсів та чітко планувати своєчасне відновлення ресурсів і ефективно їх використовувати.

Законопроект передбачає створення єдиного переліку учасників ринку деревини шляхом подання декларації про деревообробну діяльність кожним суб’єктом цього ринку. Такий перелік буде оприлюднений на спеціальному порталі і кожний бажаючий матиме можливість з ним ознайомитися. Такий контроль з боку держави захищатиме наше лісове надбання та дасть можливість створити і нові робочі місця, і значно зменшити самовільні вирубки лісів, які останнім часом носять масовий характер.

Регулюючи ринок деревини, держава створює рівні можливості для всіх учасників, враховує власні потреби і можливості експорту, запровадить електронні аукціони, що є економічно і фінансово вигідніше і відповідно збільшить надходження до бюджетів.

З текстом законопроекту і супровідними документами можна ознайомитись на офіційному веб-сайті Верховної Ради України. Режим доступу: http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=68972

Поширити статтю
Leave a comment

Залишити відповідь