В Україні видали перший електронний лісорубний квиток

164 Views
Фото: Facebook Юрія Болоховця

ДП «Ліси України» переходить у цифровий формат. Рівненська філія «Костопільське лісове господарство» ДП «Ліси України» першою отримала спеціальний дозвіл на використання лісових ресурсів в електронній формі.

Про це повідомив генеральний директор ДП «Ліси України» Юрій Болоховець у Facebook.

За його словами, на на практиці це дає запровадження єдиної електронної бази даних лісорубних квитків та сертифікатів про походження деревини; ефективніший громадський контроль за заготівлею деревини; ефективнішу протидію незаконним рубкам та більшу прозорість і зниження корупційних ризиків (мінімізація контактів між господарствами і чиновниками).

Своєю чергою, у Держлісагенстві у Facebook зазначили, що видача лісорубного квитка в електронній формі є невід’ємною складовою ланцюга контролю за рухом деревини: від походження партії до кінцевого споживача. Після Північно-Західного міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства, яке першим розпочало видачу лісорубних квитків в електронній формі, на черзі – інші територіальні органи Держлісагентства.

У Держлісагенстві нагадують, що отримати електронний лісорубний квиток можна швидко та зручно, без потреби відвідувати міжрегіональні управління лісового та мисливського господарства і ЦНАПи – видача лісорубного квитка здійснюється за заявою заявника поданою в електронній формі через онлайн-платформу «ЕкоСистема».

Заява подається заявником, шляхом аутентифікації з використанням інтегрованої системи електронної ідентифікації, кваліфікованого електронного підпису або інших засобів електронної ідентифікації, які дають змогу однозначного встановлення заявника в онлайн-платформі «ЕкоСистема». Отриманий лісокористувачем електронний лісорубний квиток автоматично вноситься на карту сайту ДП “ЛІАЦ” lk.ukrforest.

Також у Держлісагентстві повідомили, що електронний лісорубний квиток – це важлива складова реформування та розвитку лісової галузі, за якою стоїть кропітка робота команди фахівців Держлісагентства.

Поширити статтю