Відбудеться вебінар «Довгострокове тимчасове користування лісами: практика правового регулювання»

36 Views
Фото: ГО “Лісові ініціативи і суспільство”

ГО “Лісові ініціативи і суспільство”   29 серпня 2024 року о 16 год. проведе вебінар на тему «Довгострокове тимчасове користування лісами: практика правового регулювання».

Про це повідомили у ГО “Лісові ініціативи і суспільство”, яка проводить захід у межах проєкту «Боротьба з незаконними рубками в Україні» за підтримки відділу міжнародних програм Лісової служби США.

Згідно з повідомленням організаторів, потребу у проведенні такого вебінару зумовили наступні причини. Нова редакція Лісового кодексу України, ухвалена у 2006 році, ввела нову форму лісокористування – «довгострокове тимчасове користування лісами». Із цього часу, за офіційними даними сайту Держлісагентства на 2021 рік, укладено понад 1350 договорів, уряд ухвалював підзаконні акти в цій сфері, місцеві органи влади затверджували власну нормативну базу. 

Проте поряд із позитивними можливостями, що надає довгострокове лісокористування, практика окреслила й певні проблеми. Так, у медійному просторі неодноразово виникали скандали через виділення ділянок, а прокурори та лісогосподарські підприємства безліч разів звертались із судовими позовами  до порушників-лісокористувачів, поліція реєструвала кримінальні провадження в більшості регіонів країни. 

Однак, наявна в мережі правова інформація щодо рекреаційного виділення лісових ділянок є досить розрізненою, не дає можливості скласти повне уявлення про такий особливий вид лісокористування, що є досить схожим на оренду землі.

Отож, вперше у структурованому вигляді вебінару буде викладено процедуру отримання лісових ділянок, починаючи від отримання погоджень та закінчуючи позиціями судів щодо виявлених порушень. Презентація містить кюар-коди, за допомогою яких можливо буде ознайомитись із  відповідними судовими рішеннями.  

Програма вебінару:

  • Що таке «довгострокове тимчасове користування лісами» (скорочено – ДТКЛ) та «корисні властивості лісів» як лісовий ресурс у розумінні закону?
  • Виділення ділянок в ДТКЛ: цілі та строки. Хто із органів влади приймає рішення. Кому можуть надаватися? Недоліки та переваги виду лісокористування. 
  • Лісова ділянка та земельна лісова ділянка: ключові поняття, які не можна плутати. Відмінності ДТКЛ від оренди землі.
  • Чи можливо надавати лісові ділянки в ДТКЛ під існуючі бази відпочинку? Ризики надання ділянок на заповідних територіях. 
  • Процедура виділення лісової ділянки в ДТКЛ. Які документи потрібно зібрати претенденту для отримання погоджень від постійного лісокористувача та Держлісагентства? Хто такі постійні лісокористувачі? Структурні особливості ДП «Ліси України» та управлінь лісового господарства. 
  • Погодження на виділення ділянки отримали: які наступні дії? Звернення на адресу обласної адміністрації, як адміністративна послуга. Регіональні особливості на стадії розгляду документів заявника.  Перелік документів для отримання розпорядження обласної адміністрації. 
  • Із ким укладається договір ДТКЛ, в якій формі та кому надавати примірники? Реєстрація укладених договорів.   
  • Які дії заборонено вчиняти тимчасовому лісокористувачу на виділених ділянках? Судові рішення. Найбільш відомі медійні конфлікти в сфері ДТКЛ. Хто повинен реагувати та куди звертатися, якщо виявили порушення. 
  • Незаконне будівництво на виділених  лісових ділянках. Які будівлі можна влаштовувати тимчасовим користувачам у лісів та в якому порядку? Судові прецеденти розірвання договорів ДТКЛ із підстав незаконної забудови та кримінальні провадження. Кримінальна відповідальність посадових осіб лісового господарства за зловживання в сфері рекреаційного лісокористування: вироки судів. 
  • В якому порядку сплачується  плата за користування лісовими ділянками? Хто визначає  розміри, її отримує   контролює та несе відповідальність за несплату?  Судова практика стягнення плати та розірвання укладених договорів через несплату ренти за користування лісовими ресурсами. 

Повідомляється також, що під час вебінару доповідач представить результати свого дослідження усіх етапів виділення лісових ділянок в договірне користування, вивчення дотичної нормативної бази та судової практики у цій сфері. 

Вебінар відбудеться на платформі Zoom (посилання буде надіслано зареєстрованим учасникам) і триватиме 2 години. За словами організаторів, подія буде цікава фахівцям лісового господарства, прокурорським працівникам, тимчасовим лісокористувачам та всім тим, хто планує взяти у користування лісові ділянки.

Реєстрація доступна за посиланням:  https://forms.gle/DSJm5Kc8aa6T8fpZ9

Поширити статтю