Саме так найповніше можна охарактеризувати «KWF-2016», яка нещодавно закінчилася поблизу м. Рьодінг (Німеччина).
До уваги відвідувачів було представлене все різноманіття лісової техніки, наявне у світі на сьогодні. І хоча самі організатори й визнають, що першочергово виставка зорієнтована на німецькомовний ринок, проте й іншим є на що подивитися й чому повчитися.
Так, незважаючи на широкий асортимент нової сучасної лісозаготівельної та трелювальної техніки, німецькі лісівники не забувають про давні методи: техніка технікою, але трелювання кіньми ніхто не припиняв – що й принагідно продемонстрували на «KWF». До речі, тварин для цієї важкої роботи використовують спеціальної породи: такі коні – це справжній клубок м’язів.
Щодо новинок техніки, то кожна компанія намагалася продемонструвати найкращі свої продукти: це і форвардер, якому не страшні нерівності на дорозі, оскільки завдяки гідравлічній системі кожне колесо може рухатися вниз-вгору незалежно від інших, при цьому машина не втрачає рівноваги; «гірський» харвестер, який може одночасно слугувати трелювальною лебідкою – колоди зі схилу тросом транспортують до машини, де внизу вона їх розкряжовує; вже відомий нашим постійним читачам «крокуючий» харвестер «Menzi Muck»; невеличкі машини для подрібнення порубкових залишків на лісосіці, якими керують за допомогою дистанційних пультів, квадроцикли, об’їжджати на яких свою лісову ділянку зможуть навіть інваліди (машини створені спеціально для людей із особливими потребами), тощо.
Загалом від різноманіття харвестерів і форвардерів всіх мастей рябіло в очах – кожен міг знайти для себе те, що йому потрібно. Та лише лісозаготівельною технікою експозиція не обмежувалася – тут були також і колуни, і подрібнювачі на будь-який смак, і потужні лісовози із автонавантажувачами, і пристрої для підтримання лісових доріг у належному стані, й техніка, яку можна використовувати для будівництва лісових доріг і догляду за ними. Саджанці всіх порід теж були частиною експозиції, як і засоби, що запобігають їх ушкодженню дикими тваринами. Деякі компанії спеціалізувалися винятково на саджанцях швидкорослих порід, призначених для створення енергетичних плантацій. Мірні вилки, загострювачі для пиляльних ланцюжків, спеціалізований одяг та взуття й інші необхідні дрібнички, без яких жоден професіонал не уявляє своєї роботи в лісі, теж виставили для огляду.
Що примітно: на відміну від інших подібних виставок, на «KWF» техніку розміщують здебільшого статично – натомість на спеціально відведених ділянках лісу, які розташовані на деякій віддалі від основної експозиції, лісівники «Баварських державних лісів» демонстрували, як і якою технікою вони працюють у лісі. На кожному майданчику безпосередній демонстрації передувала коротка лекція від представника цього підприємства, в якій він наголошував на особливостях техніки чи операції (наприклад, що у форвардера надзвичайно широкі шини, що мінімізує тиск на грунт і відтак зменшує ушкодження його і підросту, чи особливості харвестера для рубок освітлення, який здатен працювати у дуже густому лісі, тощо). Загалом на таких лісових екскурсіях, за підрахунками організаторів, побувало 7 тис. осіб, а на самій виставці за чотири дні її роботи з 9 по 12 червня – близько 51 тис. відвідувачів. Така велика кількість зацікавлених заходом, особливо у перший день, дещо здивувала організаторів і спричинила транспортний колапс, проте проблеми транспортної логістики спільно з регіональними партнерами, як запевнили організатори, в той же день вирішили і добирання більше не становило проблеми в інші дні, незважаючи на те, що потік відвідувачів не зменшувався.
Загалом 551 експонентів з 24 країн світу, які розташувалися на площі 77 тис. м2, підтвердили репутацію «KWF» як найбільшого цьогоріч у світі заходу для лісового господарства. Власне за площею виставка встановила новий рекорд. На стендах компаній, іноді дуже складних і вражаючих, експоненти запропонували багато інновацій і нових продуктів для усіх сегментів лісової техніки.
Баварський державний міністр Бруннер вшанував присутністю виставку в останній день роботи, привітав всіх, хто брав участь у події, та зауважив, що захід в Родінгу встановив тенденції розвитку лісового господарства Німеччини на тривалий час.
Велику міжнародну зацікавленість «KWF» підтвердили більш ніж 25 закордонних делегацій з інших європейських і навіть таких віддалених країн, як Японія, Бразилія і Китай. Була серед цього переліку й делегація з України, представники якої почерпнули багато нового для себе і задоволені відвіданням виставки.
Загалом впадала в око одна деталь – велика кількість на «KWF» відвідувачів-лісівників, які працюють у «Баварських державних лісах». Їх легко було розпізнати у натовпі завдяки футболкам із логотипом компанії. Подекуди складалося враження, що «KWF» – це свято саме для них. Певною мірою це підтвердили й організатори, пояснивши, що однією із цілей виставки було показати перш за все молоді, яка працює у лісі, весь спектр сучасної лісової техніки так, щоб навіть найнижча ланка працівників змогла значно розширити професійний кругозір. І це, певна річ, їм вдалося. Зацікавилися технікою та роботою в лісі не тільки лісівники, а й пересічні відвідувачі виставки, які з тих чи інших причин відвідали захід.
Наступна 18-та «KWF» відбудеться в червні 2020 року. Місце її розташування визначать трохи згодом, але найімовірніше, що це вже буде не Баварія – виставка має традицію змінювати місце проведення.