Здійснення мрії деревообробників

Часто новинки деревообробного обладнання, які демонструються на галузевих виставках, насправді не є стовідсотковими новинками, а лише новими модифікаціями вдалих моделей верстатів, які засвідчили ринковий успіх, тому їхнє удосконалення зазвичай є перспективним.

За допомогою стругальних верстатів Wood-Mizer досить просто налагодити глибоку переробку деревини, й відповідно, виробництво продукції. Це обладнання доповнює стрічкопильні верстати цієї ж торгової марки, які розпилюють деревину у багатьох країнах світу вже понад 35 років. Стругальні верстати Wood-Mizer розроблено у Швеції понад 20 років, тому й виробляє їх шведський машинобудівний завод, який нині є частиною компанії «Wood-Mizer».

Багато років ці стругальні машини продавали під різними брендами, а це означає, що вони добре відомі на ринку, багаторазово перевірені на практиці й довели свою ефективність. Спираючись на цю спадкоємність, «Wood-Mizer» удосконалює відомі моделі стругальних верстатів, прикладом чого є нова версія стругально-профілюючого верстата – MP360. Ось що про цей верстат розповів менеджер компанії Андрій:

– В результаті удосконалення цього верстата, який у попередній версії був звичайним фуганком, він став чотиристороннім, тобто стругання й вирівнювання заготівок виконується за один прохід одразу із чотирьох сторін. Певна річ, це значно додало йому продуктивності, а відтак він став економічно вигіднішим в експлуатації. Окрім того, він здатен обробляти великорозмірні заготівки (завширшки до 350 мм і завтовшки до 160 мм) та забезпечує заощадження електроенергії. Якщо немає потреби у чотиристоронній обробці деталей, непотрібні опції відключаються.

Дуже вигідним буде такий верстат для виробників клеєного бруса. Обробляючи заготівку, він пазує її з потрібних сторін, при чому так якісно, що вона не потребує додаткової обробки перед склеюванням.

До конструктивних переваг цієї моделі відносять також єдиний пульт керування, легку заміну ножів різних профілів, регульовану висоту (підлаштування під заготівки різного розміру), п’ять вальців подачі заготівки, регульовану швидкість подачі, передбачену можливість двометрового подовження робочого стола.

При чотиристоронньому струганні/профілюванні максимальна ширина заготівки 350 мм, діапазон висоти від 10 до 160 мм; при двосторонньому – висота профілювання 410 мм, діапазон висоти – від 10 до 230 мм; у разі одностороннього профілювання максимальна ширина 510 мм, висота 230 мм.

– Таке функціональне удосконалення фугувального верстата, мабуть, вплинуло на підвищення його ціни? Запитую це у контексті того, що чимало виробників і постачальників деревообробного обладнання скаржаться, що останнім часом й без того впав продаж верстатів, зокрема через те, що скоротилися обсяги деревопереробки в Україні, спричинені й експортним мораторієм на деревину.

– Усе відносно. Хтось скорочує виробництво, хтось, навпаки, нарощує. А що стосується ціни на верстат MP360, то вона хоч і зросла, але, як мовиться, некритично. Тим паче це виправдано перевагами модифікованого варіанту верстата. Справедливо й без перебільшення сказав про цей верстат один із представників шведської компанії-виробника: «Верстат MP360 – це справді здійснення мрії деревообробників. Поряд із пилорамою Wood-Mizer цей верстат забезпечує нашим клієнтам повний контроль над виробничим процесом – від розпилювання колоди до готової продукції».

Скажу більше: вже є чергова модифікація цього верстата – MP365. Певна річ, ще більш удосконалена. Верстат MP365 обладнано уже п’ятим шпинделем, який можна встановлювати під кутом до 270°. Із цим шпинделем оператор може додати профіль стругання з будь-якої сторони або закріпити шліфувальний інструмент чи щітки для фінішної обробки обструганої поверхні.

Верстати MP360 та MP365 потребують мінімального налаштування. «Wood-Mizer» постачає до них стругальні й профілюючі ножі, а також системи видалення стружки.

Технічні характеристики верстата MP360

Верхній горизонтальний ніж:

  • діаметр        88 мм;
  • ширина         510 мм;
  • потужність двигуна  5,5 кВт (7,5 к.с.);
  • швидкість обертання        6000 об/хв, 50 Гц;
  • максимальна глибина стругання      8 мм;
  • глибина профілювання      20 мм.

Нижній горизонтальний ніж:

  • діаметр        72 мм;
  • ширина   410 мм;
  • потужність двигуна  4 кВт (7,5 к.с.;)
  • швидкість обертання        6000 об/хв, 50 Гц;
  • максимальна глибина стругання 0–8 мм;
  • максимальна глибина профілювання 10 мм (слот-дриль –15 мм).

Вертикальні ножі:

  • діаметр шпинделя      30 мм
  • максимальна висота ножа       130 мм;
  • максимальний діаметр ножа   140 мм;
  • потужність двигуна     3 кВт (4 к.с.);
  • швидкість обертання        6000 об/хв;
  • максимальна глибина стругання      30 мм.

Стандартні ножі у комплекті поставки:

  • діаметр корпусу         90 мм;
  • висота корпуса           40 мм;
  • ширина стругання     50 мм.

Окрім того:

  • потужність подачі заготівки  0,75 кВт;
  • швидкість подачі       3–15 об/хв, 50 Гц;
  • загальна потужність верстата  16,25 кВт (22 к.с.);
  • живлення     три фази, 400В.

*  *  *

Уже після виставки ми довідалися, що компанія «Wood-Mizer» виводить на ринок чергову новинку – фугувально-рейсмусовий верстат MP160 із двома функціями для проструговування заготівок у розмір за товщиною. Ефективний та компактний верстат перетворює пиломатеріал із грубо розпиляною поверхнею на ідеально гладкі дошки заданого розміру.

Верстат МР160 обладнано одним горизонтальним ножовим валом, який здійснює стругання на двох різних робочих столах, виготовлених з чавуну. Верхній стіл використовують для стругання заготівки по нижній стороні, щоб створити рівну базу, нижній – для проструговування верхньої сторони, щоб домогтися потрібної товщини заготівки. При переході з одного процесу на іншій не потрібно жодних додаткових налаштувань. Заготівку просто пропускають через верхній стіл, а потім подають на нижній без зупинки ножового валу та не вимикаючи витяжку для видалення тирси.

Як це працює?

Процес стругання починається на верхньому столі: дві прилягаючі сторони заготівки стружать так, щоб вони стали ідеального гладкими й під точним кутом одна до одної. Потім заготівка подається на нижній стіл, щоб обробити дві наступні сторони паралельними двом першим, доводячи заготівку точно до потрібного розміру за товщиною.

Захисний кожух убезпечує руки операторів під час роботи. Регулятор положення заготівки має кут нахилу до 45°, щоб з’єднувати дошки під кутом. Верхній та нижній робочі столи за необхідності можуть бути відрегульовані, а столи подачі та прийому дошки завжди залишаються паралельними один до одного. Столи прийому також точно регульовані. Два привідні ролики подають заготівки під ножовий вал. Подача має промислову коробку передач.

Фугувально-рейсмусовий верстат MP160, що забезпечує чотирикроковий процес обробки заготівок для отримання ідеально рівних брусів квадратного січення, орієнтований на виробників меблів, вікон, дверей тощо. Чудова пропозиція для будь-якої меблевої майстерні.

І на завершення: що запропонує деревообробникам шведський виробник найближчим часом ?

Новий двострічковий горизонтальний верстат HR250, по суті, буде здвоєною пилорамою Wood-Mizer, що має унікальну конструкцію. На відміну від добре відомих стрічкових багатопилів HR500, HR700 та HR1000, модулі яких мають по дві робочих голови, розташовані одна за одною, у новому верстаті дві пилки на чотирьох шківах розміщені в одному корпусі: вгорі та внизу.

Нова конструкція має такі особливості:

  • кожна пилка працює від окремого двигуна потужністю 15 кВт;
  • динамічно збалансовані сталеві шківи призначені для пилок завширшки від 32 мм до 50 мм;
  • автоматична система підтримує постійний натяг пилки під час розпилювання;
  • електронний пристрій Setworks задає положення за висотою для кожної пилки окремо;
  • брус подається гумовим конвеєром із швидкістю 5–25 м/хв.;
  • верхні вальці міцно притискають брус до конвеєра під час розпилювання, один із вальців пневматичний.

 «Wood-Mizer» запускає у виробництво нову модель стрічкопильного верстата LT15 CLASSIC WIDE, який розпилюватиме колоди діаметром до 90 см та випускати дошки завширшки до 86 см.

З момету виходу на ринок у 1997 році пилорами LT15 стали одним із найпопулярніших та найбільш затребуваних верстатів «Wood-Mizer» у світі. Згодом з’ясувалося, що чимало деревообробників працюють з колодами, діаметр яких перевищує максимально допустимий для LT15. От шведська компанія й вирішила їм зарадити, створивши більш потужну пилораму.  Зокрема, буде здійснено редизайн різальної голови: її отвір збільшать, аби можна було розпилювати колоди діаметром до 90 см.

Поширити статтю