Відбулася DREMA-2022

237 Views
Відкриття DREMA-2022/Фото Facebook Targi DREMA

Завершилася Міжнародна виставка машин, інструментів та комплектуючих для деревообробної та меблевої промисловості DREMA, яка проходила у Познані (Польща) упродовж 13-16 вересня 2022 року.

Як зазначають організатори, подію відвідали тисячі гостей та експертів зі всього світу. 300 експонентів із 15 країн представили свою найновішу продукцію та рішення для деревообробки та меблевого виробництва.

«Після двох років пандемії кількість відвідувачів справді дуже позитивно здивувала нас. До столиці Великопольщі приїхали представники деревообробної та меблевої промисловості, а також їхні ділові партнери та клієнти з усього світу», – зазначив Анджей Пульрольнічак, директор виставки DREMA, президент правління Асоціації виробників машин, пристроїв та інструментів для обробки деревини DROMA.

На виставці можна було побачити всі типи обладнання для обробки деревини: від моменту, коли деревину тільки вивозять з лісу до обладнання та інструменту для лісопилок, деревообробних і меблевих підприємств. Роботи, лінії для виготовлення меблів, машини, інструменти, програми для проектування меблів – свої новинки та найкращу продукцію показали як лідери галузі, так і менші фірми.

Під час виставки/ Фото: Facebook Targi DREMA

Окрім презентації машин у русі, до уваги відвідувачів заходу були також демонстрації навантажувачів. Велика частина експозиції виставки була присвячена ручному та електроінструменту.

Інструмент на будь-яку потребу/ Фото: Facebook Targi DREMA

Інноваційні продукти та рішення

Під час церемонії відкриття DREMA-2022 було вручено аж 13 Золотих Медалей – нагород за інноваційні продукти та рішення.

Представники компанії SALVAMAC отримують Золоту Медаль DREMA-2022/ Фото: Facebook Targi DREMA

Так, нагороду отримала компанія  ABRYS за комплексне рішення для оптовиків ABRYS SYSTEM B2B online. Це єдине повністю інтегральне 100% онлайнове рішення на ринку, яке охоплює весь процес від конфігурації меблів до їх виробництва.

Також  нагороду отримав котел Hargassner ECO-HK 30 кВт від HARGASSNER Ges mbH, який працює на деревинній трісці. Він забезпечує енергоефективне та вуглецево-нейтральне опалення. ККД котла – до 95%, клас енергоспоживання A+, доступні потужності від 20 до 2000 кВт, які пропонують комплексні рішення для кожного клієнта.

Компанія BizeA отримала нагороди за два свої продукти. Першу Золоту Медаль отримала лінія з ЧПК для складання підлокітників, яка дає змогу виготовляти цілий елемент на станції, якою керує лише один оператор. Другу нагороду отримали столярні пневматичні степлери BIZON для конструкційних скоб 14 BIZON 14/40-B74 та 14/50-B81. Завдяки високій надійності та точності ці степлери рекомендують для меблевих фабрик та всіх заводів, що виробляють дерев’яні конструкції, де витрати на експлуатацію та обслуговування інструментів є високими.

Нагороду отримала також автоматична торцювальна пилка Salvapush 2000 від SALVAMAC. Вона має абсолютно нову версією програмного забезпечення, яке дає змогу операторові керувати верстатом так само просто, як смартфоном.

Золотою медаллю відзначили і автоматизований 5-осьовий оброблювальний центр PRO + 4.0  фірми SERON. Конфігурація машини дає змогу впроваджувати її в великий автоматизований парк машин, який відповідає концепції Industry 4.0, але вона також буде чудовим обладнанням для столярної майстерні, яка тільки розвивається.

Відзначили нагородою й стрічкову пилораму TTS-1200 компанії TRAK-MET, яка розрахована на тризмінну безперервну роботу в суворих кліматичних умовах. Це, звісно, далеко не повний перелік всіх лавреатів  DREMA-2022.  

Ділова програма

У переддень початку виставки, 12 вересня 2022 року, Польська торгово-промислова палата деревообробної промисловості організувала IX Конгрес деревообробної промисловості  KOOPDREW. Цього року доповіді та дискусії були зосереджені на економічному стані лісового сектору в Польщі, впливі війни в Україні на лісопереробну промисловість у країнах Балтії та ситуації на ринку Великобританії після BREXIT. Під час заходу представники Bank Pekao S.A. представили останній звіт про деревообробну промисловість. Про деревообробну галузь України у рамках заходу розповіли і українські представники.

Під час Міжнародної наукової конференції ДЕРЕВИНА–НАУКА–ЕКОНОМІКА/ Фото: Facebook Targi DREMA

У другий день DREMA відбувся VII Національний меблевий конгрес «Польські меблі – конкурентоспроможна Польща» на тему «Як збільшити прибутковість під час нових викликів», організований Польською торговою палатою виробників меблів.  Фахівці розповіли, куди рухається меблевий сектор, як підготуватися до нових економічних явищ і при цьому збільшити доходи. У нинішній ситуації виграють ті, хто використовуватиме знання про залучення коштів для ведення бізнесу на практиці, тому в програмі заходу також були лекції про субсидії для меблевої промисловості та багатоканальні продажі. Тематика частини виступів була продиктована стрімким зростанням цін на енергоносії та зростаючою турботою про захист навколишнього середовища, що змушує інвестувати в зелену енергетику та шукати шляхи її використання в меблевій промисловості.

Також у рамках виставки відбулася 4-та Міжнародна наукова конференція ДЕРЕВИНА–НАУКА–ЕКОНОМІКА, організована  Sieć Badawcza Łukasiewicz та  Познанським технологічним інститутом у співпраці з Познанським університетом природничих наук. Під час цього заходу обговорювалися можливості та обмеження, пов’язані зі зміною клімату в контексті сталого лісового господарства та лісів та відбувалися презентації результатів новітніх досліджень у галузі деревообробної промисловості, лісового господарства та суміжних галузей з особливим акцентом на дослідження з великим потенціалом практичного використання в економіці.

Для відвідувачів

Окрім широкої експозиції обладнання та інструменту для деревообробного та меблевого виробництва до уваги відвідувачів була представлена паркетна зона, яку організувала Асоціація виробників паркету Польщі, де усі бажаючі могли збагатитися як теоретичними, так і практичними фаховими знаннями в області паркету та помилуватися найкрасивішими дерев’яними підлогами.

Під час виставки відбувся також TOOLS SALOON – простір, де відбувалися презентації та демонстрації інструментів, де професіонали та аматори деревообробки об’єднали зусилля, щоб на очах у відвідувачів створити предмет меблів з нуля, та захоплюючі змагання з численними призами.

На Чемпіонаті Польщі з забивання цвяхів/ Фото: Facebook Targi DREMA

Організатор просторів DREMA TOOLS та DREMA HOBBY компанія ITA TOOLS та її партнери презентували на них свої найновіші інструменти та рішення як для професіоналів деревообробки, так і для невеликих деревообробних підприємств та любителів робити вироби із деревини власними руками.

Також у рамках виставки відбувся XXI  Чемпіонат Польщі з забивання цвяхів та конкурс «Начароване з деревини» для учнів загальноосвітніх шкіл, які мали виготовити оригінальний предмет з деревини або деревних матеріалів.

Виріб із деревини на конкурсі «Начароване з деревини» / Фото: Facebook Targi DREMA

 «DREMA дітям для України».

Завдяки зусиллям Асоціації виробників машин, пристроїв та інструментів для обробки деревини DROMA та співпраці з факультетами лісового господарства, технології деревини та проектування меблів Познанського університету природничих наук під час DREMA-2022 працювала Меблева фабрика Live.

«Насправді це мініатюрна і повністю роботизована фабрика, яка працює на очах у відвідувачів нашої виставки. Під час заходу тут виготовлять 100 комплектів дитячих меблів, які потім ми доставимо до дитячих будинків України», – розповідав Анджей Пульрольнічак.

Студенти виготовляли шафи, полички та ліжка під пильним оком професіоналів. Після закінчення DREMA-2022 комплекти меблів для українських дітей, які перебувають у дитячих будинках, вирушили до України.

За матеріалами DREMA

Поширити статтю