6% виробників меблів не зможуть відновити виробничі потужності, навіть якщо розблокувати кордон до кінця березня

62 Views
Фото ілюстраційне. Джерело: КМКЯ

Блокування кордонів Польщі для українських перевізників має значний негативний вплив на виробників меблів в Україні. Це рішення призводить до серйозних перешкод у вивезенні меблів на зовнішні ринки, зокрема до Польщі, яка є одним з основних споживачів української меблевої продукції.

Про це повідомляє Українська Асоціація Меблевиків (УАМ), яка опитала своїх учасників щодо вже наявних та прогнознованих наслідків, з якими вони стикнулись через блокування кордонів.

Джерело: УАМ

Так, згідно опитування, проведеного УАМ, 50% з респондентів зазначили, що блокування кордонів польськими перевізниками призвело до розриву середньо- та довгострокових контрактів.

Якщо ситуацію із блокуванням кордонів вдасться вирішити до кінця березня 2024 року, то повністю відновити виробничі потужності зможуть 67,6% опитаних. Ще 26,5% зможуть відновити свої виробничі потужності на 50%, а майже 6% респондентів зазначили, що не зможуть відновити виробничі потужності навіть, якщо ситуацію із блокуванням кордонів вдасться вирішити до кінця березня 2024 року.

Джерело: УАМ

Проте є й позитивна новина: згідно опитування УАМ 97,1% респондентів зазначили, що не скоротили жодного працівнка унаслідок блокування кордонів.

Джерело: УАМ
Джерело: УАМ

Також, згідно опитування УАМ, 94,1% респондентів налаштовані не зупиняти роботу підприємства, навіть якщо ситуація із блокадою кордонів не буде вирішена до кінця квітня 2024 року, проте майже 6% з опитаних не зможуть забезпечити таку тривалу стагнацію і будуть вимушені повністю зупинити роботу, якщо кордони не розблокують до кінця квітня 2024 року.

Однією з найважливіших проблем, з якими зіштовхуються українські виробники меблів через блокування кордонів, є затримки в поставках, кажуть в УАМ. Затримки у доставці сировини та готової продукції призводять до порушення графіків виробництва і втрати замовлень. Це, своєю чергою, може призвести до зменшення обсягів виробництва та втрати прибутку для компаній.

Також в УАМ відзначають, що блокування кордонів спричиняє підвищення витрат на логістику для українських експортерів меблів. Вони змушені шукати альтернативні маршрути доставки, які можуть бути більш тривалими та дорогими. Це призводить до зростання загальних витрат на виробництво і, в кінцевому підсумку, може підірвати конкурентоспроможність українських меблевих компаній на міжнародному ринку.

Крім того, негативний вплив блокування кордонів може поширитися на всю деревообробну галузь України. Затримки в поставках можуть також вплинути на роботу інших ланок ланцюга постачання, таких як постачальники матеріалів та компанії зі збуту.

На думку УАМ, для вирішення проблеми блокування кордонів необхідно швидко реагувати та встановлювати конструктивний діалог між урядами України та Польщі, знаходити компромісні рішення, що забезпечать вільний потік товарів через кордони, зокрема для меблевої продукції. Важливо також розвивати власну логістичну інфраструктуру та шукати альтернативні шляхи поставок для зменшення залежності від польських перевізників.

Українська меблева індустрія має великий потенціал для розвитку на міжнародних ринках і негативний вплив блокування кордонів може перешкодити реалізації цього потенціалу. Тому важливо вживати ефективні заходи для забезпечення нормального функціонування цієї галузі та збереження її конкурентоспроможності на міжнародному ринку, наголошують в УАМ.

Відтак УАМ спільно з Українською асоціацією деревобробних підприємств від імені усієї деревобробної галузі, звертається із закликом приймати ефективні рішення задля якомога швидшого розблокування кордонів, аби бізнес мав можливість працювати на перемогу України. 

Поширити статтю