Як молодий лісівник і роботи не знайшов, і без роботи не залишився

Tags: 282 Views

Словенський хлопець, закінчивши школу лісників і не знайшовши роботу за спеціальністю, сам собі створив робоче місце скориставшись стрічковою пилорамою Wood-Mizer.

Словенське село Плат перебуває високо в Альпійських горах, 875 м над рівнем моря. Чисте повітря, ліс, джерела, прекрасний гірський пейзаж, імовірно, впливають на життя місцевих селян так, що тече воно неквапливо, спокійно й дуже розумно. Жителі села, здебільшого, займаються сільським господарством. Майже в кожній родині є корови, вівці, птахи і багато всякої живності.

От і батьки Грегора Поточника із села Плат теж працюють на фермі, а в дома ще своїх 20 корів. Окрім того, як і багато хто в цих місцях, родина володіє ділянкою лісу площею близько 35 га. Це підштовхнуло Грегора до думки, що можна раціональніше, сучасними методами управляти своїм лісом і одержувати від нього прибуток. Тому Грегор вступив і успішно закінчив школу лісників.

«Закінчити то закінчив, – сміється Грегор, – але роботу за спеціальністю не знайшов!»

Однак не в характері Грегора падати у відчай й чекати змилування від долі. Весела вдача – великий дарунок, що робить людину щасливою незалежно від обставин, і тому такі люди воліють дивитися вперед, будувати плани і їх здійснювати.

Попрацювавши в різних місцях, Грегор зібрав гроші, і, тільки-но йому виповнилося 27, придбав стрічкову пилораму.1.jpg© Грегор придбав стрічкову пилораму

«У нашому селі майже в усіх є ліс, за ним доглядають, старі, сухі дерева, поламані негодою стовбури вивозять, і цю деревину потрібно розпиляти, тому що в селянському господарстві, особливо якщо є тварини, завжди потрібно щось будувати або ремонтувати», – пояснює свій вчинок Грегор. Практика показав, що він абсолютно правий.

Стрічкова пилорама, що її придбав Грегор, виготовлена фірмою Wood-Mizer. Це – всесвітньо відомий бренд, котрий нині є лідером у виробництві стрічкових пилорам. Компанія – американська, а її Європейський виробничий центр перебуває в Польщі. Усього у світі працює більше 60 тис. стрічкових пилорам Wood-Mizer.

«Я дізнався, що в Равне-на-Корошкем є представництво Wood-Mizer, фірма FAMTEH. Це всього в 17 км від нашого села. Тож я поїхав до них в офіс, порадився й купив пилораму LT20B», – пригадує Грегор.

Цей верстат призначений для малого й середнього бізнесу. Його станина складається з декількох сегментів, дуже міцних, які розташовані низько до землі, так що колоду накочувати на станину можна вручну баграми. Пиляльна головка, у якій на двох шківах розташована стрічкова пилка, обладнана електричними двигунами: головним (приводить в рух пилку) і додатковими (переміщають саму голову вгору/вниз і вперед/назад).5.jpg© 5. Грегор Поточник виготовляє пиломатеріали для власного господарства й для потреб сусідів

Це – не найменша пилорама в сімействі машин Wood-Mizer (є прості моделі LT10 і LT15), і у випадку Грегора його стрічкова пилорама має одну важливу особливість – у нього є пульт дистанційного керування. На пульті – електронна лінійка, за допомогою якої можна задати товщину випилюваної дошки.

Разом зі співробітниками FAMTEH Грегор зібрав верстат недалеко від будинку. Він обладнав зручне робоче місце: крісло, укрите тентом від сонця й непогоди, а перед ним – пульт керування. Кабель дистанційного керування підвішений на дроті, натягнутому між двох стовпів на початку й наприкінці верстата. Виходить, що кабель перебуває в повітрі, збоку від верстата, легко переміщається й не засипається тирсою. Такий спосіб підвішування кабелю Wood-Mizer називає «curtain» («завіса»).

Тепер Грегор працює, сидячи в зручному кріслі, замість того, щоб ходити уздовж верстата разом з пиляльною головкою. Цей комфорт істотно впливає на продуктивність, тому що Грегор менше втомлюється й може довше працювати. Для знімання готової дошки він наймає помічника. А іноді замовник, бажаючи заощадити, сам радий складати свої дошки, спостерігаючи, як розпилюють його деревину.4.jpg© Тепер Грегор працює, сидячи в зручному кріслі

Жителі задоволені, що в селі є лісопилка. Не потрібно далеко везти колоди, і крім того, у Грегора вони забирають не тільки готовий пиломатеріал, але й обапіл, і тирсу – у господарстві все стане у нагоді. От так молодий словенський лісник і людям допомагає, і себе не забуває. Win-win! Обопільна перемога.

Поширити статтю
Leave a comment

Залишити відповідь