Оскільки 2020 рік пройшов без жодної масштабної світової виставки у галузі деревообробки, ми могли пропустити важливі новини у світі виробництва деревних панелей. А, між іншим, цей сектор має кілька інновацій, на які було б цікаво подивитися уважніше.
«Деревні» панелі без деревини
Десятиліттями головним видом сировини для панелей була подрібнена деревина. Проте дедалі більше коштів інвестуються у технології перероблювання відходів аграрної промисловості. Тепер меблеву дошку можуть виробляти з кукурудзяної або рисової соломи.
Раніше ми уже розповідали про CornBoard – дошку на основі кукурудзяної сировини, у виробництво якої планують інвестувати 15 мільйонів доларів. Завод площею 50 тисяч квадратних метрів має з’явитися у штаті Айова, США.
Схожий проект минулого року з’явився також в американському штаті Каліфорнія. Завод CalPlant почав комерційний випуск плити Eureka – МДФ на основі рисової соломи без формальдегіду. За словами засновників, сировина переробляється таким чином, щоб кінцевий продукт не поступався традиційним деревним МДФ щодо міцності, легкості в обробці та якості укладання фарби. Працюючи на повну потужність, завод CalPlant зможе виробляти близько 15 мільйонів квадратних метрів дошки на рік і, таким чином, забезпечити потреби Каліфорнії на 30%. Щороку підприємство буде переробляти 280 тисяч тон сировини, яку закуповує в радіусі 40 кілометрів.
Поверхні без відбитків і подряпин
Якщо відбитки пальців і дрібні подряпини псують ваш настрій і погіршують враження від улюблених меблів, для вас є гарні новини. Компанія Wilsonart презентувала власний винахід – покриття Traceless, яке обіцяє зняти цю проблему. За словами виробника, новий вид ламінованих поверхонь буде м’яким і шовковистим на дотик і суттєво зменшить видимість плям, розводів, відбитків пальців і навіть подряпин. Він також обіцяє не псуватися під дією ударів і високої температури. Покриття Traceless буде тривким, легким у догляді й очищенні та придатним для ремонту. Його рекомендують наносити на поверхні кухонних стільниць, шафок і дверей.
Ще один аналогічний проект 2020 року започаткували в Канаді. Компанія Tafisa завершила будівництво заводу площею 6,5 тисяч квадратних метрів з інвестиціями 42 мільйони доларів для виробництва розкішних лакованих панелей з покриттям LUMMIA. У лінійці буде 19 кольорів у високому глянці або матовому фініші, які будуть стійкими до появи дрібних подряпин і відбитків пальців, і впливу ультрафіолету.
Антибактеріальні покриття
Навряд чи хтось здивується, що такий винахід з’явився саме у 2020 році. RhinoCoat – це протимікробне покриття від компанії Timber Products Co. з іонами срібла, яке зменшує розмноження деяких видів мікробів. Зокрема, покриття запобігає появі бактерій і грибків, які можуть викликати загнивання, розкладення і знебарвлення деревини, появу плям. Дослідження показали, що обробка з іонами срібла зменшує присутність усіх згаданих мікроорганізмів на 99.999%. Закріплюють покриття RhinoCoat екологічним методом ультрафіолетового сушіння.