Як часто ви списували олівці до кінця? Правильно, ніколи! Адже якими б економними ви не були, завжди залишається огризок, яким писати незручно, але графітовий стрижень в ньому ще є. Так от, американські студенти придумали оригінальний спосіб використання огризків олівців.
Словом, коли олівець списується, все, що потрібно зробити, – поставити його тим кінцем, де зазвичай у олівця гумка, у горщик із грунтом, полити та забезпечити достатньо сонячного світла – і незабаром із спеціальної целюлозної капсули, яка є в олівці, виросте рослина.
У кожній целюлозній капсулі є 3 насінини певного виду рослин. Головне – пам’ятати, що при вміщенні огризка в горщик капсула має бути внизу. Наразі є олівці із 20 видами насіння трав, квітів або овочів, в тому числі соняшнику, м’яти, лаванди, помідорів чері, запашного горошку і суниці. Для того, щоб рослина проросла із олівця, достатньо тижня.
Самі екоолівці виготовляють із деревини кедра, заготовленої відповідно до засад сталого розвитку. Осердя олівця – пігментоване, із суміші глини та графіту. Зважаючи на матеріали, із яких він вироблений, олівець нетоксичний і безпечний для дітей.
Щоб зменшити викиди вуглецю, компанія використовує місцеві матеріали, більше того, є дві різні моделі виробництва олівців для двох основних ринків компанії – Європи і Північної Америки.
Ідею екоолівців «Sprout» розробили троє студентів Массачусетського технологічного інституту в 2012 році і виставили його на краундфандинговій платформі «Kickstarter», де він привернув увагу датського консультанта із сталого розвитку Майкла Стаусхольма. Він підписав угоду із студентами і започаткував нову компанію в червні 2013 року.
Минуло кілька років – і вже більше 450 тис. олівців щомісяця продають в 60 різних країнах світу. Компанія також закликає велику кількість постійних клієнтів, у тому числі «Ikea», Банк Америки, Всесвітній фонд дикої природи, TEDx і навіть Ватикан, відмовитися, – щонайменше, тимчасово, – від кулькових ручок.
«Однією з головних переваг проростальних олівців є їх здатність опустити таке складне питання, як сталість, з небес вниз, на землю, – повідомив Майкл Стаусхольм, засновник «Sprout World Sprout», в офіційній заяві. – Одне з наших найважливіших завдань є зробити сталість прагматичною і зрозумілою, але передусім веселою. Наші олівці і папір, які можна висадити, ідеальні для того, щоб стати у центрі уваги і втілити в життя повторне використання ресурсів Землі. Ми говоримо про мікрорівень, але ж з чогось потрібно розпочинати».
Підготувала Ольга СЕРЕДА