Розпилювання без клопотів

Стрічковопилковий верстат LT40 – роками доведена надійність та продуктивність безперебійної роботи 

Чи можна напружено працювати й при цьому відпочивати? Додаємо до пилорами простий пристрій – безконтактний пульт керування wireless, і ситуація одразу стає зрозумілою: тепер оператор верстата може працювати, не напружуючись, а в результаті розпиляти більше деревини.

Іво Полянц зі словенського містечка Равне на Корошкем, 37-літній економіст, уже п’ять років має другу роботу, якою займається у вільний час: він розпилює деревину для сусідів, приїжджаючи до них разом з мобільним стрічковим верстатом Wood-Mizer.

Але врешті настала година «х»: Іво прийняв рішення звільнитися з державної служби, щоб цілком присвятити себе розпилюванню.

З чого усе почалось

«Іво – мій сусід, я його знаю багато років, – розповідає представник Wood-Mizer у Словенії Матьяж Колар. – Коли ми почали продавати верстати Wood-Mizer, я одразу сказав йому: дивися, яке цікаве обладнання. У нас в окрузі живуть фермери, і кожному потрібно хоч кілька колод розпиляти, щоб у господарстві були будматеріали. З цього може вийти хороший бізнес».

Але Іво не відразу повірив у перспективи.

Якось, розчищаючи лісову ділянку, він виявив, що в нього залишилося багато тонких колод. Що з ними робити? Іво попрямував за порадою до сусіда Матьяжа, і той привіз до нього в ліс мобільну пилораму Wood-Mizer. За кілька днів вони вдвох розпиляли всі колоди на тонкі рейки.

Така наочна демонстрація переконала Іво в тому, що з верстатом Wood-Mizer можна легко працювати й добре заробляти.

«Я побачив, наскільки продумане й надійне це обладнання. Легко привезти, швидко налаштувати навіть у лісі, та й пиломатеріали хорошої якості, – говорить Іво. – Так що я ще подумав пару місяців – усе-таки інвестиція значна – і купив стрічкову пилораму Wood-Mizer LT40».

Від цього моменту в Іво почалося друге професійне життя. З восьмої ранку до п’ятої вечора він працював в офісі, економістом страхової компанії, а на вихідних – розпилював деревину. На початку кар’єри йому допомогли представники Wood-Mizer. «Усі вже знали, що в нас є мобільна пилорама, і нам дзвонили клієнти. Частину замовлень ми передавали Іво. Незабаром слава загула, – згадує Матьяж Колар. – Годі знайти кращого клієнта, ніж фермер. Це дуже хороші люди: працьовиті, життєрадісні, дуже товариські й справно платять. А якщо вже їм сподобалася робота, то вони стануть твоїми вдячними клієнтами на довгі роки».

Верстат в Іво Полянца не зовсім звичайний. Річ у тому, що, крім звичайного пульта керування, його обладнано ще безконтактним пультом wireless. Таким чином, Іво керує пилорамою з одного місця і йому не потрібно ходити уздовж верстата з кожним пропилом.

Замовлень у Іво багато. Він розпочинає роботі о п’ятій годині ранку й працює до темноти. Зазвичай клієнти допомагають йому складати готові дошки в штабель.

«Іво розпилює за день не менше 20 м3 колод, – стверджує Матьяж Колар. – Хіба зміг би він так продуктивно працювати, якби ходив поруч із пиляльною головкою весь день? Я вважаю, що незабаром всі мобільні верстати Wood-Mizer у Словенії обов’язково будуть укомплектовані пультом wireless. Тоді оператор, з одного боку, докладатиме значно менше зусиль, а з іншого – більше зароблятиме.»

Свою роботу Іво оцінює у €30–35 за 1 м3 розпиляного лісу залежно від того, які саме пиломатеріали потрібно виготовити. Що менші розміри дошки, то більше пропилів, і відповідно, вища ціна. Він подорожує на джипі із причепленою пилорамою в окрузі радіусом 50 км – а це гірські лісові дороги на кордоні з Австрією.

Цього року роботи особливо багато, тому що взимку в Словенії випав крижаний дощ, на гілках утворилася товста крижана кора, а потім сильний вітер поламав дерева.

«Протягом року є два періоди затишку: улітку всі фермери зайняті в полях, а взимку, починаючи із грудня й до початку березня, я роблю зимову перерву в роботі», – розповідає Іво.

На самому початку розпилювальної кар’єри не все було гладко. У новому верстаті Wood-Mizer виявили проблему. «Це був перший верстат, у якому була встановлена електронна лінійка Setwork одночасно із пультом керування wireless, – пояснює Матьяж Колар. – Ми викликали фахівців із заводу Wood-Mizer, вони протестували машину й усунули проблему».

Ще кілька місяців знадобилися Іво, щоб відшліфувати навички, а, розібравшись у тонкощах устаткування, він знову викликав представників Wood-Mizer і сказав, що хоче використовувати на верстаті стрічкові пилки завширшки 38 мм (стандартна пилка Wood-Mizer – 32 мм). Тоді в його пилорамі замінили підтримувальні ролики пилки на ширші.

«Пилки завширшки 38 мм працюють краще, – переконаний Іво. – Вони майже не рвуться, витримують більше загострень і стабільні в пропилі, так що поверхня дошки ідеально гладка».

Стрічкові пилки для Іво загострюють у представництві Wood-Mizer.

«У мене великий запас стрічкових пилок, – ділиться досвідом Іво. – Зазвичай я відсилаю на загострення відразу штук 50 і через кілька днів одержую їх цілковито готовими до роботи». При цьому за рік в Іво рветься лише 5–10 пилок, що зовсім небагато при його зайнятості.

Отже, Іво звільнився зі страхової компанії, щоб цілком і повністю присвятити себе розпилюванню деревини. Чи немає у нього занепокоєння щодо майбутніх доходів? «Я абсолютно спокійний. Замовлень багато, а я люблю працювати на природі, а особливо приємно, що я тепер сам собі керівник», – посміхається Іво, і його засмагле на сонці обличчя сяє від радості.

Детальніше: «Планета Wood-Mizer»

Поширити статтю
Leave a comment

Залишити відповідь