Завдяки Wood-Mizer у дитини є батько

Стрічкова пилорама LT15 – компакина, економічна, надійна

Соціальні аспекти побудованого на основі невеликої стрічкової пилорами LT15 бізнесу важко переоцінити. Та найголовніше те, що наш співвітчизник не брав приклад із багатьох українців і не подався шукати кращої долі у далекі краї, а, залишившись із сім’єю, зумів не лише гідно заробляти, а ще й забезпечив роботою інших.

Влітку минулого року компанія «MOST-Україна», ексклюзивний дилер Wood-Mizer в Україні, розпочала акцію «Заробляй на Батьківщині», метою якої було показати українцям, що заробляти можна не лише за кордоном, а й вдома. Невдовзі після початку акції до офісу компанії завітав молодий чоловік, який докладно розпитував про умови акції та стрічкопилкові пилорами. Найбільше його зацікавила модель LT15. Запевнивши, що за кілька днів повернеться, щоб придбати цей верстат, він пішов.

«Тоді я працював налагоджувальником верстатів на заводі з виробництва металопластикових вікон і дверей біля Тернополя, – пригадує Андрій який і є тим самим чоловіком, який зацікавився акцією. – Саме неподалік від роботи я побачив рекламу Wood-Mizer й мене захопила думка організувати власний бізнес. Прочитавши чимало інформації про стрічкові пилорами, я зважився відвідати офіс «MOST-Україна». Так співпало, що під час мого візиту там організували презентацію роботи LT15. До цього я ще не мав точного уявлення, який саме верстат мені потрібен. Роздумував над придбанням LT20 або LT40, але побачивши в дії LT15 закохався в цю модель з першого погляду».

Також вплинула на вибір і вартість стрічкової пилорами, адже, окрім незначних збережень, у Андрія не було жодного стартового капіталу. Коштів не вистачало, тому для втілення мрії наш герой зважився на рішучий крок – він продав автомобіль. Отриманих від продажу Skoda Octavia грошей було вдосталь не лише для купівлі омріяної LT15. Майбутня власна справа потребувала автомобіля з можливістю перевезення вантажів, тому Андрій придбав ще й фургон Fiat Doblo.

Безвихідних ситуацій не буває

Не було й приміщення для роботи, тому довелося його орендувати і власноруч залити у ньому бетонну основу для встановлення стрічкової пилорами. Пилораму привезли й встановили фахівці «MOST-Україна». Провели вони й навчальний курс користування верстатом. «Я швидко навчився працювати й налаштовувати стрічкову пилораму. Мабуть, у цьому мені допомогла технічна освіта й попереднє місце роботи, де постійно мав справу з налагодженням верстатів. Хоча впевненість з’явилася лише після двох місяців розпилювання деревини», – з посмішкою згадує Андрій початки роботи на верстаті Wood-Mizer.

Разом з Андрієм на стрічковій пилорамі працює ще один помічник. Спочатку розпилював деревину лише він сам, але за кілька місяців навчив працювати з LT15 помічника. Отож тепер оператор-власник у будь-який момент може відлучитися без зупинки виробничого процесу.

За 9 місяців роботи не було жодних серйозних технічних проблем з роботою LT15 – лише дріб’язкові, наприклад, порвався ремінь або через необережність відламали механізм очищення напрямної на станині. Андрій впевнений, що усе залежить від того, як з верстатом поводитися: якщо його періодично оглядати, змащувати тощо, а саме так він і робить, то пилорама слугуватиме протягом багатьох років.

Відмінна репутація – запорука успіху

Основними клієнтами молодого лісопереробного підприємства нині є мешканці навколишніх сіл, які розпилюють деревину для власних потреб, та малі деревообробні підприємства, хоча трапляються й великі замовлення. Саме від кількості замовлень залежить і графік роботи: трапляється, що доводиться працювати від ранку до пізнього вечора, а часом лише кілька годин на день. Замовлення на розпилювання деревини Андрій шукає особисто. Гордиться тим, що, незважаючи на незначний термін роботи підприємства, значна частка замовлень надходить за рекомендацією тих, хто вже скористався його послугами. «У нас немає такого, щоб якомога швидше розпиляти деревину й узяти за це гроші. Радимо клієнтам, що саме і з якої колоди краще отримати, скрупульозно контролюємо якість. Тому усі, хто скористався нашими послугами, завжди задоволені якістю дошки й рекомендують нас знайомим», – ділиться Андрій рецептом успіху. При піковому навантаженні за один день на підприємстві пилорамою LT15 розпилюють 8 м3 деревини, хоча у зв’язку із нинішньою непростою економічною ситуацією в країні, замовлень поменшало. Та молодий підприємець сподівається, що незабаром ситуація стабілізується й він знову запрацює на повну потужність.

Найчастіше на цьому підприємстві розпилюють деревину дуба, модрини, сосни та ялини, значно рідше – м’яких листяних порід. Для якісного розпилювання різних порід деревини необхідно використовувати пилки із різною величиною розведення та різними кутами загострення. За цим тут також суворо стежать. Усі наявні стрічкові пилки поділені на три групи: 1) для твердих порід; 2) для м’яких; 3) для хвойних порід. Після того, як пилкою розпиляють 1 м3 деревини, пилку знімають і дають їй відпочити, а для подальшої роботи беруть іншу. Такий підхід значно продовжує термін експлуатації пилок. Андрій використовує лише стрічкові пилки Wood-Mizer. Каже, що кілька разів йому пропонували пилки інших виробників, але має сумніви щодо їх якості, а якістю пилок Wood-Mizer він цілковито задоволений. Окрім того, «MOST-Україна» за хорошу ціну надає якісні послуги із загострення й розведення пилок. Та й їздити Андрію нікуди не доводиться – представник компаній сам привозить йому готові до роботи пилки і забирає ті, які треба загострити. Здебільшого такий обмін відбувається раз на тиждень, але, за потреби, кількість візитів можна змінити, зателефонувавши до представника.

Не варто зупинятись на досягнутому

Як підприємець Андрій вирішив не обмежуватися лише розпилюванням колод, адже пиломатеріали – це лише сировина для подальшого виробництва. Нині на його підприємстві уже налагоджено процес виробництва піддонів. Для цього працівники самостійно сконструювали та виготовили крайкообрізний верстат. Андрій мріє, що незабаром, окрім пилорами та крайкоріза власної конструкції, у нього буде ще низка верстатів, зокрема, планує придбати стругальну головку Wood-Mizer МР150, яку можна буде встановити на станину LT15, і мобільний варіант стрічкової пилорами LT40, щоб мати змогу пиляти колоди безпосередньо у замовника.

На запитання, чи не шкодує, що замість того, щоб, наприклад, поїхати заробляти за кордон, він розпочав власну справу, ризикуючи при цьому усіма коштами, Андрій відповідає так: «Поїздка на роботу в іншу країну значно ризикованіша від того, чим я зараз займаюся. Адже, покидаючи сім’ю на тривалий час, можна втрати те, що значно цінніше від грошей – любов родини, дітей. Ні для кого не секрет, що у багатьох випадках діти, батьки яких працюють за кордоном, сприймають їх як джерело надходження грошей і подарунків, й не мають до них майже жодних інших почуттів. Та й самі діти також страждають від браку батьківської любові і турботи. Пригадую, під час роботи на заводі бували періоди, коли я йшов на роботу, а моя дитина ще спала, повертався з роботи – вона вже спала. Тоді я дуже боявся, що замість тата з часом вона назве мене дядьком. А що було б, якби я поїхав за кордон? Тепер же, започаткувавши власну справу, я маю змогу самостійно планувати власний час і приділяти сім’ї стільки уваги, скільки вона потребує. Можна сказати, що завдяки Wood-Mizer у моєї дружини є чоловік, а у дитини – батько. Отакі ось переваги працювати на себе на Батьківщині».

Поширити статтю
Leave a comment

Залишити відповідь