Австрія: пелети у жовтні були на 38% дешевшими ніж торік

167 Views
Фото ілюстраційне. Фото: goldenpages.rv.ua

Ціни на пелети в Австрії впали на 38,7% порівняно з аналогічним періодом минулого року. У місячному порівнянні ціна на пелети, які зараз коштують 38,84 євроцента за кілограм, на 3,8% нижча, ніж у вересні. 

Таке зниження цін демонструє поточний аналіз, проведений proPellets Austria, галузевою асоціацією австрійської пелетної промисловості. Там кажуть, що зараз пелети непропорційно дешевші за природний газ і мазут.

«Ті, хто обирає пелети з Австрії, обирає сталий розвиток за справедливою та доступною ціною», – каже Крістіан Ракос, генеральний директор proPellets Austria. В Австрії пелети виготовляють переважно з тирси та деревної стружки. «Це робить їх екологічно чистим паливом, а постачання забезпечується в довгостроковій перспективі завдяки сучасним пелетним заводам», — підкреслює Ракос.

Як повідомляють у proPellets Austria, за останні роки австрійська пелетна промисловість інвестувала 300 млн євро в енергетичний перехід. Ці величезні інвестиції дають результат. Цього року вже введено в експлуатацію п’ять нових пелетних заводів. Ще два заводи почнуть роботу до початку зими. На наступні два роки заплановано ще більше заводів. Крім того, торгівля інвестує в будівництво нових складів для пелет і придбання нових транспортних засобів для доставки.

Як зазначають у proPellets Austria, минулого року в Австрії було вироблено 1,69 млн т пелет. Близько 250 тис. австрійських домогосподарств використовують пелетні системи центрального опалення та пелети. Загальне споживання цих домогосподарств склало 1,2 млн т пелет.

За матеріалами proPellets Austria

Поширити статтю