Березнева виставка буде пробною на ефективність у пандемічних реаліях

Весняні виставки зазвичай започатковують новий меблевий сезон. Напередодні чергової – «КIFF-2021», яка, очевидно, все ще проходитиме в умовах пандемічних обмежень, ми поцікавилися експертною оцінкою стану вітчизняного ринку деревообробного обладнання, відтак і меблевого ринку в керівника компанії «Маркетліс» Василя Івановича Хлуда й почули несподівано для себе міркування, сповнені оптимізму.

– Виробникам і постачальникам деревообробного обладнання гріх скаржитися на нинішню ситуацію на ринку попри те, що ми всі ще ведемо бізнес у справді не сприятливих для нього умовах. Тим не менше попит на меблі активізувався і, як стверджують зарубіжні аналітики, ця тенденція зберігатиметься й надалі. Свідченням того в Україні є той факт, що меблева галузь навіть відчуває дефіцит плитних матеріалів. Ясна річ, коли деревообробка на підйомі, зростають і обсяги продажів відповідної техніки, тож попит деревообробне обладнання на ринку нині досить високий і, мабуть, таким буде весь рік.

Зумовлено це тим, що українські меблярі через невисоку купівельну спроможність українців активно просувають свої вироби на зовнішні – переважно західні – ринки, а щоб там закріпитися, вони повинні запропонувати конкурентоздатний продукт, якого не створиш без сучасного високопродуктивного й високотехнологічного обладнання. Бо лише конкурентної ціни на українські меблі – завдяки тому, що робоча сила в Україні дешевша, – часто вже буває замало.

Звідси й тенденції, що спостерігаються в галузі. Їх мені бачиться принаймні дві. Меблевиробні компанії наперекір пандемічних перешкодам – а інколи й завдяки їм – організаційно вдосконалюються, запроваджуючи передові методи господарювання, технічно й технологічно модернізовуючись, а відтак і додають у своєму розвитку, в обсягах виробництва й асортименті товарів, у зміцненні своїх ринкових позицій. Інша тенденція: галузь активно приростає новими виробництвами. Вони на початках, звісно, невеликі, але досить амбітні.

– Ваша постачальна компанія, на відміну від багатьох інших, продає практично монобрендове деревообробне обладнання. Це не звужує її можливостей?

– Аж ніяк. Уже понад 27 років постачаємо деревообробне обладнання німецької групи компаній «Homag», яка є відомим світовим верстатобудівним лідером. В нашому асортименті відсотків на 90 її техніка, завдяки чому ми можемо комплексно забезпечувати меблеві виробництва верстатами необхідного функціоналу. Техніка інших виробників – то незначне доповнення до того, чого не виробляє «Homag». Прикладом може бути форматно-розкрійне обладнання не менш відомої компанії «Altendorf».

А загалом у нашому бізнесі нині тенденція до збільшення попиту на складне, високотехнологічне обладнання, яким є в основному багатофункціональні оброблювальні центри. Причин такого попиту знову ж таки принаймні дві. Перша: таке обладнання забезпечує продуктивнішу, якіснішу та ефективнішу деревообробку, а отже виробництво кращих – зокрема й за собівартістю –  меблів, що важливо в умовах жорстко конкурентного ринку. Друга причина: нестача кваліфікованих кадрів через значний відтік робочої сили за кордон, від чого потерпають нині наші деревообробні галузі,  змушує компанії купувати автоматизовані й роботизовано комплекси, здатні замінити людські руки. І не тільки низько кваліфіковані.

– Як на цьогорічній березневій виставці буде представлений «Маркетліс»?

– Обережно, скажемо так. І все через ті ж, уже не раз згадувані, пандемічні реалії. Вони й породжують побоювання, чи буде виставка в таких умовах достатньо представницькою, з достатнім рівнем відвідуваності. З огляду на це стенд нашої компанії  цього разу буде досить скромним. Прикро було б затратити значні кошти на оренду виставкової площі під велику експозицію і до того ж значні кошти та зусилля на монтаж, демонтаж, доставку у виставковий павільйон великогабаритної техніки, якщо б виставка все ж не вдалася. А якщо наші побоювання не виправдаються, теж не біда: фактично в межах Києва маємо свій великий технологічний центр, де представлений практично весь наш верстатний асортимент, тож тих відвідувачів нашого стенду, хто конкретно зацікавиться якимось верстатом і захоче його побачити його в роботі, ми без проблем відвеземо туди. Втім, і той невеликий стенд, що матимемо на цій виставці, ясна річ, не буде порожнім: дещо з техніки невеликих розмірів там буде виставлено і зможе зацікавити відвідувачів. Ця весняна виставка, мабуть, виявиться пробною в сенсі того, наскільки ефективними  в умовах пандемічних обмежень можуть бути такі виставки для їхніх учасників. А загалом для виробників і постачальників обладнання виставки, попри всі сучасні засоби друкованої й компʼютерної візуалізації, залишаться важливим інструментом досягнення ринкової успішності, тому потреба в ним не зникне.

Поширити статтю