Безперервне відстеження від колоди до дошки

582 Views

Чим якісніше розпилювання, тим менше відходів утвориться у  його процесі і тим більшим буде вихід якісних пиломатеріалів, які згодом можна буде реалізувати за вищою ціною. Але якщо штучні матеріали мають однорідну структуру, то деревина завдяки своєму природньому походженню складається із безлічі вертикальних та горизонтальних волокон, що значно ускладнює якісне розпилювання. І тут на допомогу прийдуть новітні технології, завдяки яким розпилювання деревини вийде на новий рівень.

Так, завдяки вбудованому та інноваційному сканеру Microtec та програмним рішенням – CT Log, Logeye Fingerprint та Goldeneye 900 – і впровадженню штучного інтелекту кожну колоду можна простежити до дошок, виготовлених з неї, за допомогою своєрідного «цифрового відбитка пальця» у безперервному режимі. Окремі дошки також можна простежити до колоди, із якої їх випиляли.

Програмне рішення CT-Log, яке по суті є комп’ютерною томографією з рентгенівським випромінюванням, дає змогу здійснювати повну цифрову 3D-реконструкцію колоди та віртуальну класифікацію з генеруванням оптимальної схеми розпилювання. CT Log також визначає профіль середньої щільності колоди. Таким чином, кожна колода в штабелі має свій «цифровий відбиток пальця» і її можна легко ідентифікувати.

Logeye Fingerprint  – це сканер для колод, який використовує рентгенівські промені для ідентифікації колоди та оцінювання кута повороту. Logeye Fingerprint створює рентгенівську проекцію та порівнює її з усіма рентгенівськими проекціями, створеними за допомогою CT Log. Завдяки тому, що додатково відбувається оцінювання кута повороту колоди, її можна розпилювати точно відповідно до її внутрішніх характеристик.

Мультисенсорний якісний сканер Goldeneye 900 для пиломатеріалів з поперечним транспортуванням дає змогу точно ідентифікувати та класифікувати якість пиломатеріалів. В кінці процесу розпилювання кожну дошку можна відстежити до колоди, із якої її було випиляно.

Goldeneye 900 визначає загальну якість свіжорозпиляного, сухого або струганого пиломатеріалу за один прохід з усіх чотирьох сторін. Можлива оптимізація вартості до і після сушіння в сушарці, оскільки Goldeneye 900 може сортувати як необроблені, так і стругані пиломатеріали.

Goldeneye 900 забезпечує точну 3D -реконструкцію дефектів, а також точність та надійність у визначенні якості поверхні свіжорозпиляних та сухих дошок при поперечній подачі. Інтеграція кольорових і лазерних сканерів в одну мультисенсорну систему забезпечує бездоганний огляд поверхні пиломатеріалів. Компактна конструкція з одним проходом забезпечує швидкий і простий монтаж. Оскільки дошки не потрібно повертати, сканеру потрібна лише одна ширина рамки сканування. Завдяки тому, що зміни висоти також не потрібні, сканер можна розмістити на наявному сортувальному пункті або на конвеєрній секції з мінімальними змінами. Програмне забезпечення для оптимізації дає змогу індивідуально керувати реальними та віртуальними параметрами оптимізації для максимального відновлення. Оцінювання відсканованої інформації проводиться за допомогою потужних алгоритмів обробки та оптимізації зображень Microtec для максимального відновлення поточних виробничих процесів.

Величезною перевагою «безперервного відстеження», яке забезпечує обладнання Microtec, є отримання релевантних даних про виробництво та технологічний процес. Ці дані виконують аналіз та цільове/фактичне порівняння, що означає, що запланований розпил можна порівняти з реалізованим та проаналізувати з урахуванням визначених параметрів виробництва та якості.

У разі відхилення від цих значень можна негайно провести аналіз причин на основі наявних даних. Тоді параметри виробництва та процесу можна виправити та оптимізувати відповідно для досягнення визначених цілей.

Таке управління даними дає змогу лісопилкам спростити виробничі процеси, підвищити продуктивність праці і в кінцевому підсумку досягнути більшої рентабельності інвестицій.

За матеріалами Microtec

Поширити статтю