Лісова опікунська рада (FSC) запустила ініціативу «Fashion Forever Green Pact»

159 Views

FSC® (Forest Stewardship Council®, Лісова опікунська рада) запустила ініціативу «Fashion Forever Green Pact» для просування відповідального постачання волокон із відновлюваних джерел серед світових брендів. За допомогою цієї ініціативи організація закликає компанії з виробництва одягу обмежити вплив галузі на знеліснення та шкоду біорізноманіттю. Серед компаній, які вже приєднались до  ініціативи: H&M Group, Masai Clothing Company, JBS Textiles Group, Aditya Birla Group, Bitte Kai Rand та Bravo World.

«Fashion Forever Green Pact» («Угода щодо «зеленої» моди для майбутнього») є закликом до негайних дій для фешн-індустрії — брендів, роздрібних продавців та виробників — вести бізнес відповідально для захисту світових лісів.

Через зростання потреби у поновлюваних та стійких матеріалах суттєво підвищився попит на штучне волокно з целюлози (MMCFs). До такого волокна, зокрема, відносять: віскозне та ацетатне (використовуються в одязі), а також мідноамоніачне волокно (окрім одягу, використовується також для виготовлення килимів та технічних тканин). Однак понад 50% цього матеріалу постачається з несертифікованих лісів зі всього світу, що призводить до вразливості їхніх екосистем до знеліснення, загрожує біорізноманіттю, а також господарствам, які залежні від лісів.

«Fashion Forever Green Pact» базується на побудові більш стійких процесів в індустрії моди, яка використовує у своїй діяльності волокна та лісові матеріали. За своєю суттю, ця ініціатива є співпрацею FSC із власниками брендів для переходу до більш стійких практик постачання ресурсів та, як наслідок, захисту лісів по всьому світу. Приєднуючись до ініціативи, компанії зобов’язуються здійснювати відповідальну політику закупівель, постачати 100% FSC сертифікованих целюлозних волокон (MMCFs) протягом року після підписання, а також здійснити маркування принаймні однієї колекції логотипом FSC до 2025 року.

«FSC сприяє позитивним змінам у модній та текстильній індустрії, закликаючи компанії негайно вживати заходів для забезпечення стійкого постачання MMCFs», — прокоментував Джеремі Гаррісон, головний директор FSC International. — «Застосовуючи відповідальні практики постачання сировини, бренди отримують можливість пом’якшувати наслідки змін клімату та захищати біорізноманіття, одночасно з цим реагуючи на занепокоєння своїх клієнтів сучасним станом довкілля».

Перші підписанти — це відомі представники світу моди, включаючи: Birla, H&M, JBS Textile Group, Masai, Bitte Kai Rand, Bravo World, Ghezzi SPA, Brunello SPA та Daenong Corporation.

«Для розв’язання суттєвих проблем, яких зазнає ліс — виснаження та знеліснення — ми повинні переконатися у тому, що лісове господарство ведеться відповідально, тим часом зменшуючи нашу залежність від первинної лісової сировини. Тож ми з великим задоволенням приєднуємось до «Fashion Forever Green Pact», щоб одночасно підтримати лісові екосистеми та допомогти всій індустрії штучного волокна йти у правильному напрямку. Ця ініціатива узгоджується з нашою метою, щоб усі волокна на основі первинної деревини, що використовуються у H&M Group, походили з FSC сертифікованих лісів до кінця 2025 року”, — прокоментувала Мадлен Ерікссон, експерт з питань сталого розвитку в H&M Group.

«Fashion Forever Green Pact» відкритий для будь-якої компанії (бренду чи виробника),  яка хоче трансформувати індустрію моди та текстилю задля зменшення її негативного впливу на довкілля. Дізнатися більше про «Fashion Forever Green Pact» та про те, як взяти у ній участь, можна за посиланням www.fashionforevergreen.org.

Поширити статтю