ГС «Асоціація деревообробних підприємств України» в період з 16 по 22 лютого провела опитування представників деревообробної галузі щодо деяких аспектів функціонування ринку деревини.
«З липня 2021 року державні лісові господарства реалізовували ресурс виключно через ліцензовані біржові торги. Сьогодні, з плином часу та виходячи з опитування підприємців, можна стверджувати, що правила купівлі-продажу кругляку стали зрозумілими, зручними та ефективними. А отже процес реформування ринку, який запровадив 1,5 року тому Юрій Болоховець (Голова Державного агентства лісових ресурсів) приносить свої результати, навіть під час війни», – розповів Павло Васильєв, Голова ГС «АДПУ».
У вищезазначеному опитуванні взяли участь 524 представники галузі, 96,2% з яких беруть участь у зазначених торгах.
Учасники торгів відчувають переваги роботи на ліцензованих товарних біржах та оцінили головні їх переваги наступним чином:
- 36,6% деревообробників відзначають безперешкодну можливість придбати ресурс в будь-якому регіоні України, незалежно від власної локації;
- 62,3% опитуваних вважають головною перевагою біржової торгівлі зручність роботи в системі, а саме подачі заявок на торги та участь в них;
- 17,1% покупців деревини вже відзначили позитивні моменти в роботі системи моніторингу бірж за виконанням умов контрактів, в т.ч. за супроводженням процесу відвантаження ресурсу.
«Як бачимо, за перший рік роботи системи моніторингу з боку товарних бірж вже чимала частина покупців деревини відчула їх дію та вважає одними з головних сервісів в процесі купівлі продажу. Це дійсно нововведення на ринку, оскільки раніше жодна торгова система не супроводжувала процес купівлі-продажу кругляку до повного виконанням умов договору. І деревообробники й лісозаготівельники почувають себе захищеними», – додав Павло Васильєв.
За результатами анкетування також було визначено, що понад 38% представників галузі користуються модулем аналітики проведення торгів, а 35,8% спостерігають за ситуацією на ринку за допомогою індексів цін на необроблену деревину.
Джерело: ГС «АДПУ»