Богдан Цуприк: «Необхідно планово зафіксувати суттєве збільшення обсягів рубок на 2024 рік із врахуванням конкретних потреб деревообробників»

78 Views
Фото: Facebook Wood Industry UA

Голова деревообробного і меблевого комітету Європейської Бізнес Асоціації Богдан Цуприк дав коментар для платформи Wood Industry UA.

В коментарі, який платформа Wood Industry UA опублікувала у Facebook, Богдан Цуприк сказав наступне: «При створенні ДП «Ліси України» була публічно озвучена позиція, що держава хоче «створити велику ефективну індустрію продуктів із деревини». І бізнес підтримав цю позицію. В реальності державне підприємство реалізувало тільки одну реформу – запровадило прозорий механізм реалізації деревини. Але не відбулось ніякого реформування підходів до лісозаготівлі. Нема прозорості і адекватності в формуванні планів лісозаготівлі як в цілому, так і посортиментно, і в регіональному розрізі. Бізнес не бачить, чого йому очікувати. До того ж обсяги рубок зменшуються. Це породжує штучний дефіцит, який логічно супроводжується невиправдано високими цінами на лісосировину. В результаті замість створення великої індустрії продуктів із деревини навіть існуючі потужності завантажені в середньому менш ніж на половину. Підприємства простоюють або працюють частково.

Це йде всупереч як державним інтересам, так і бізнесу.

Необхідно планово зафіксувати суттєве збільшення обсягів рубок на 2024 рік із врахуванням конкретних потреб деревообробників, опублікувати ці обсяги, в тому числі посортиментно в розрізі областей. А потім чітко дотримуватись цих планів. Тоді природним чином (при існуючому прозорому механізмі продажу) сформуються адекватні ціни на лісосировину».

Поширити статтю