Чехія виділяє 750 тис. євро для підтримки і розвитку української лісової галузі

42 Views
Фото: Держлісагентство

Чесько-українське партнерство виходить на новий рівень. Розпочинається спільний проєкт щодо посилення потенціалу України у сфері моніторингу лісів відповідно до європейських стандартів.

Про це повідомили у Держлісагентстві.

У відомстві зазначили, що мета чесько-українського проєкту – підтримати якість та комплексність системи моніторингу лісів в Україні і таким чином сприяти підвищенню якості даних.

Повідомляється, що під час офіційної зустрічі голови Держлісагентства Віктора Смаля з директором Інституту лісового господарства Чехії (ÚHÚL) Мареком Млкусеком були обговорені деталі співпраці між Україною та Чехією в рамках проєкту «Посилення потенціалу України у сфері моніторингу лісів для приведення його у відповідність до стандартів ЄС».

Співпраця передбачає, зокрема:

▪️ розробку програмного забезпечення для збору даних під час лісовпорядкування UKRTAX з використанням методів ДЗЗ та обробки даних, зокрема – супутникових даних COPERNICUS та LANDSAT;

▪️ обладнання робочих місць ДЗЗ/GIS на базі ВО «Укрдержліспроект» (комп’ютерне обладнання та навчання фахівців);

▪️ створення спеціалізованої аудиторії для ДЗЗ/GIS на базі НУБіП (комп’ютерне обладнання та оновлення навчальних модулів).

«Чехія – наш надійний партнер на шляху відновлення та сталого розвитку, а даний захід став початком нового етапу співпраці», – підкреслив Віктор Смаль.

Наступний крок, за інформацією Держлісагентства, – підписання меморандуму про взаєморозуміння між Держлісагентством, Українським науково-дослідним інститутом лісівництва і агромеліорації ім. Г.М. Висоцького, ВО «Укрдержліспроект», Національним університетом біоресурсів та природокористування України та Інститутом лісового господарства Чехії.

Поширити статтю