Ціна індивідуального підходу

44 Views
Фото: Cefla Finishing

В індустрії, де унікальність стає все більш цінним активом, постійно протиставленим ціні, здатність запропонувати безкінечний вибір кольорів та фінішних покриттів, навіть для одиничних виробів, надзвичайно цінується. Ця стратегія значною мірою сприяла успіху італійської меблевої компанії Pianca та зміцненню її лідерства на світовому ринку, ставши ключовим елементом в її методах роботи.

Виробнича стратегія компанії орієнтована на «Batch 1»: такий підхід означає, що кожен виріб є унікальним і вимагає індивідуальних налаштувань та надзвичайно частої зміни кольору.

Однак ринкова ситуація така, що все більш конкурентні ціни, а не тільки унікальність продукту, стали обов’язковою умовою для того, щоб вижити. Проте як можна розробити ефективний індустріальний виробничий процес, коли на практиці великомасштабне виробництво не можна застосувати?

Щоб вирішити це складне завдання, компанія Pianca звернулася до Cefla Finishing. Виявилося, що слабкою ланкою у виробничому ланцюжку Pianca був процес зміни кольору. Необхідність часто зупиняти лінію для виготовлення багатьох різних невеликих партій дуже сильно впливає на ефективність виробництва. Саме тому оптимізація процесу переходу на інший колір була ключовим фактором, який мав величезний вплив на продуктивність Pianca.

Рішення від Cefla Finishing було наступним: нова лінія для нанесення фінішного покриття замінила три застарілі системи, централізувавши процес нанесення покриттів в одній високопродуктивній лінії. Щоб виконати завдання замовника, тобто підвищити продуктивність і ефективність, фахівці Cefla впровадили інноваційні рішення, які дозволили значно скоротити час простою машин і автоматизувати процеси, які раніше виконувалися вручну.

Фото: Cefla Finishing

Нову лінію обладнали автоматичним комплексом, який здатен виконувати кілька функцій, зокрема:

  • буфером подавання лінії, призначеним для зберігання матеріалу для нанесення покриття, щоб потім самостійно подавати його на лінію, не потребуючи контролю з боку оператора-людини;
  • складом матеріалу, щоб зменшити кількість змін кольору на зворотній лінії;
  • буфером розвантаження лінії, якщо оператори тимчасово не можуть виконувати ці операції.
Фото: Cefla Finishing

Лінію також обладнали автоматичною системою зчитування та ідентифікації матеріалу. Запит на колір надсилається за допомогою сканера QR-коду до робота, який займається нанесенням покриття. Сканер здатний зчитувати етикетки на кожній оброблюваній деталі.

Робот для нанесення покриття із двома маніпуляторами є основною частиною процесу нанесення покриття. Його обидві «руки» можуть працювати незалежно одна від одної і виконувати операції зі зміни кольору без зупинки виробництва на лінії. У цьому допомагає Timeskip, запатентований пристрій, що дає змогу роботові продовжувати наносити покриття однією рукою, в той час як інша рука може виконувати операції зі зміни кольору або технічного обслуговування.

Для завершення циклу сушіння матеріалу в лінію була інтегрована вертикальна сушильна камера. І, нарешті, систему обладнали програмним забезпеченням, яке полегшує керування лінією, враховуючи рівень складності, пов’язаний із частими потребами налаштувань, повязаних із кастомізацією продукту.

Фото: Cefla Finishing

Результат – нова лінія для нанесення фінішного покриття дає змогу обробляти невеликі партії та окремі заготовки, значно скорочуючи або повністю усуваючи простої машин. Таким чином, Pianca вдалося досягти тих самих або навіть кращих стандартів якості, індивідуального підходу та бездоганного обслуговування, одночасно скоротивши виробничі витрати. Тепер компанія має достатню рентабельність, щоб продовжувати надавати відмінний продукт і послуги за конкурентними цінами.

За матеріалами Cefla Finishing

Поширити статтю