Ціни на пелети в Австрії впали вп’яте поспіль

66 Views
Фото ілюстративне. Джерело: Pro Energy

Пелети залишаються найдешевшим паливом в Австрії. У січні ціни на них знову впали.

Про це інформує австрійська пелетна асоціація proPellets Austria.

Зараз в Австрії деревні гранули коштують у середньому 35,06 євроцентів за кілограм. Тобто вартість пелет у січні 2024 року на 1,5% менша, ніж у грудні 2023 року, а порівняно із січнем 2023 року пелети подешевшали на 31,9%.

Викопні види палива – мазут і природний газ – в Австрії коштують значно дорожче, ніж пелети: природний газ – майже на 146% дорожчий, а мазут — приблизно на 67%.

Згідно повідомлення proPellets Austria, для домогосподарства, яке використовує 3 тис. л мазуту на рік, використання пелет наразі економить приблизно €1400 за опалювальний сезон. Порівняно з системою опалення природним газом, яка споживає близько 30 000 кВт/год, пелети дають змогу заощадити понад €3 тис. за опалювальний сезон.

Варто також відзначити, що, за інформацією proPellets Austria, з 1 січня в Австрії з’явилися нові державні субсидії на перехід від систем опалення, які використовують викопне паливо, на сучасні системи опалення на пелетах. Вони покривають до 75% вартості цього переходу і зросли більш ніж удвічі. Від держави можна отримати до €18 тис. євро, окрім того, є можливість отримати ще кілька тисяч євро фінансування від федеральних земель. Крістіан Ракос, генеральний директор Австрійської пелетної асоціації, наголошує: «Ніколи раніше не було таких високих субсидій на поступову відмову від нафтових і газових систем опалення. Перехід тепер приносить подвійну вигоду: величезну економію для домогосподарств і внесок у захист клімату. Сподіваюся, що опалення нафтою та газом скоро стане історією».

Поширити статтю