Європейський ринок паркету зазнав значного падіння у 2023 році

77 Views
Фото: FEP

Як повідомляє Європейська федерація виробників паркету (FEP), після вдалого 2022 року, який закріпив хороші результати, досягнуті у 2021 році, європейський паркетний ринок у 2023 році впав на 30%. У FEP вважають, що це – відлуння обвалу будівельної активності.

На основі інформації, отриманої від своїх членів – компаній-виробників паркету і національних галузевих асоціацій FEP зробила висновок, що продажі на європейському ринку паркету в 2023 році були на 30% нижчими порівняно з успішним 2022 роком. Проте в FEP підкреслюють, що ця оцінка – попередня, і вона може змінитися, коли надійдуть повні дані. Остаточний аналіз оприлюднять в червні поточного року під час Генеральної асамблеї FEP у Відні.

Отож, за попередніми даними, падіння продажів паркету зафіксовано на всіх європейських ринках. На думку членів FEP, ситуація на ринку паркету відображає спад активності у будівельній галузі, високі відсоткові ставки та занепокоєння споживачів щодо майбутнього.

FEP очікує, що 2024 рік буде стабільним, проте споживання паркету залишиться на низькому рівні. За оцінкою FEP, схоже на те, що сектор досяг дна, на якому він може залишатися ще деякий час. Процес продажу запасів закінчився, і тому на ринку зараз спостерігаються вже не спекуляції, а реальне споживання, кажуть у федерації. Повідомляється також, що очікується зниження відсоткових ставок, яке має призвести до підвищення впевненості споживачів у майбутньому та підвищити їх купівельну спроможність.

У FEP особливо підкреслюють, що в умовах, коли одна криза змінює іншу (пандемія Covid-19, війни, ситуація у Червону морі і т.д.) споживачі цілком можуть покластися на європейських виробників паркету. Терміни поставки в європейській паркетній промисловості повернулися до рівня, що існував до пандемії Covid-19, інформують у федерації.

Поширити статтю