В Асоціації німецької меблевої промисловості (VDM/VHK) виділили тенденції 2024 року. У моді – натуральні матеріали, такі як деревина та камінь, круглі форми і рейкові або рельєфні поверхні.
Бажання принести природу в дім впливатиме на меблі у 2024 році. «Ми спостерігаємо прагнення до природності – і з цього випливає тенденція до природних тонів, натуральних матеріалів, таких як деревина і камінь, а також круглих і органічних форм, – розповів Ян Курт, генеральний директор Німецької асоціації меблевої промисловості, напередодні виставки Imm Cologne. – У ці неспокійні часи люди прагнуть домашньої, затишної атмосфери». Велика увага приділяється якості, яка виражається в довговічності, дбайливому ставленні до навколишнього природного середовища та використанні високоякісних матеріалів.
Темні тони в їдальні та вітальні
Темні кольори вже давно стали трендом на кухні. Зараз вони також стають все більш поширеними в їдальні та вітальні. Лаковані поверхні чорного або антрацитового кольору поєднуються з масивом дуба або горіха. Також використовують темні породи деревини, а останнім часом – каштан чи березу.
Природну атмосферу створюють рейкові або рельєфні елементи, які з’явилися на кухні кілька років тому, а нині їх все частіше використовують в інших приміщеннях.
Стіни у вітальні оформлені в сучасному стилі, часто з підвісними тумбами або скляними шафами-вітринами. Затишну атмосферу створюють непряме освітлення та скляні елементи.
Обіднім столам – дерев’яним або мармуровим – надають м’яких, органічних форм, які також добре вписуються в невеликі планування. У розсувному варіанті вони забезпечують більшу свободу дій, коли вся сім’я збирається разом або приходять гості.
Завдяки зручним м’яким обіднім стільцям з підлокітниками обідній стіл стає центральним місцем для спілкування, за яким усім подобається залишатися надовго. Вигнуті каркаси сидінь можна повертати, іноді вони можуть навіть злегка погойдуватися, і автоматично повертаються в правильне початкове положення.
М’які меблі, приємні на дотик
Дивани та крісла також демонструють чітку тенденцію до вигнутих ліній. Завдяки заокругленим спинками та сидіннями вони є затишним місцем для відпочинку. Місця для сидіння зручні та м’які завдяки товстій оббивці.
Гладкі вовняні тканини із стриманішою структурою плетіння або більш грубі тканини, які складаються із суміші пряжі з цікавим ефектом, наприклад нитки букле та онде, забезпечують приємне відчуття. Загалом в текстильній галузі з’являється все більше продуктів, виконаних із пряжі з вторинної сировини.
Тенденція до натуральності відображається у фокусі на світлих природних тонах, таких як off-white або greige – поєднання бежевого та сірого кольорів. Шкіряні матеріали для оббивки можна побачити в пісочному, теракотовому, верблюжому або коричневому кольорах. Їх доповнюють яскраві акцентні кольори: природні та морські відтінки синього від бірюзового, лазурового, кольору маріне до кольору морської хвилі, а також теплі кольори, такі як кармінно-червоний, колір іржі та глибокий бордовий. Новинкою стали кольори іриски та карамелі. Життєрадісні акценти жовтого кольору доповнюють інтер’єр 2024 року.
Диванні модулі, які можна переставляти за потреби знову і знову, ідеально підходять для невеликих квартир у центрі міста, так само, як і дивани-ліжка, які можна відрегулювати всього за кілька простих кроків. Загалом, різноманітні функціональні можливості м’яких меблів забезпечують значний комфорт, наприклад, функція «relax», яка дає змогу одним натисканням кнопки встановити підніжку, сидіння і спинку в зручне, індивідуально відрегульоване положення для відпочинку.
Питання екологічності стає все більш важливим при купівлі меблів. Вже є перші бренди-виробники, які приймають вживані м’які меблі назад, щоб відновити їх для перепродажу або утилізувати окремо.
В спальні – багато затишку
У спальні, кімнаті для відпочинку та релаксації, затишок також є головним пріоритетом. Шпоновані дерев’яні поверхні, елементи з масиву деревини та лаковані поверхні створюють затишну атмосферу. Дуб залишається домінуючою породою деревини, часто його покривають лаком світлих або темних тонів. Ті, хто віддає перевагу більш виразним кольорам, можуть вибрати, наприклад, теплий зелений відтінок.
Щоб створити легкий сучасний інтер’єр, не лише ліжка стоять на тонких опорах або витончених ніжках. Узголів’я ліжка має зручну оббивку і дає змогу зручно відкинутися на спинку.
Часто в узголів’ї ліжка виробники навмисно підкреслюють деревину як матеріал, наприклад, за допомогою масивних дерев’яних елементів, які передають природність і майстерність виконання.
Шафи часто мають розсувні дверцята або, останнім часом, текстильну передню частину, яку можна піднімати і опускати за допомогою сенсорного датчика.
Інтер’єр шаф можна адаптувати до індивідуальних вимог, наприклад, за допомогою підйомників для одягу, відділень для краваток, висувних шухляд для сумок або обтягнутих тканиною полиць для ювелірних прикрас. М’які подушки та затишні вовняні пледи доповнюють картину.
Ванна кімната як місце для відпочинку
Часи практичних ванних кімнат давно минули. Облаштування ванної кімнати набуває все більшого значення, оскільки вимоги до якості перебування у ній постійно зростають.
Цього року часто можна побачити пуристичні меблі для ванних кімнат без ручок. Вони виглядають елегантно і поза часом.
У той же час дерев’яні декори або масив деревини забезпечують затишок і зв’язок з природою. Як і на кухні, аксесуари та фурнітуру часто обирають чорного кольору. Окрім умивальників, тумб і шаф, все частіше використовуються відкриті відділення і полиці. У ванній кімнаті також можна побачити багато темних тонів і природних кольорів, а також яскраво виражені помаранчеві або сині відтінки. Новинкою є фасади з накладками з латуні або нержавіючої сталі, а також добре забуте старе – заново відкритий дизайн з кольоровими керамічними елементами.
Все більшого значення у ванній кімнаті набуває освітлення. Останньою тенденцією є непряме освітлення меблів і дзеркал. Світлодіодне освітлення можна приглушити і плавно регулювати від теплого до холодного білого кольору – або керувати ним за допомогою датчика руху чи жестів. За допомогою голосового керування можна також активувати освітлення, яке відповідає природному часу доби.
Рифлені фасади – модна тенденція на кухні
Рифлені фасади стають все більш популярними на кухні. Це робить кухню затишною і надає їй шарму ручної роботи.
Дерев’яні фасади без ручок з вертикальними планками – зазвичай зі звичайними, але іноді асиметричними – стають дедалі популярнішими. Їх часто поєднують з темними кольорами, щоб підкреслити характер лаунж-зони. Також користуються попитом теплі кольори, такі як пудрово-кремові та брудно-білі тони, а також натуральний коричневий або зелений. Матові поверхні, захист від відбитків пальців, тонкі стільниці, відкриті полиці та гнучкі системи рейлінгів для кухонної ніші, в тому числі з цільовим освітленням для дизайну без навісних шаф, залишаються «в тренді».
Поряд із мінімалістичним дизайном кухні, особливою популярністю користується сучасний стиль кантрі з характерними рамковими фасадами. Хоча кухні без ручок переважають, зустрічаються також кухні з особливо помітними ручками, які привертають увагу. Велику роль у кухнях відкритого планування відіграє плавний перехід до їдальні та вітальні завдяки елементам, які створюють затишок, наприклад, шафам, полицям або диванам-лавкам.
Для створення спокійного візуального вигляду у вітальні відкритого планування підійдуть системи розсувних дверей, де вони повністю ховаються у власному вузькому корпусі – кишені. Ці двері також відомі як «кишенькові двері» («Pocket Doors»), за допомогою яких можна приховати цілі кухонні гарнітури.
Новинкою на ринку є поворотна фурнітура, за допомогою якої відкрита частина шафи у кухні чи вітальні обертається, а закрита частина виводиться на передній план (детальніше можна почитати тут).
На додаток до використання відновлюваних джерел енергії або ДСП з високою часткою переробленої деревини, виробники кухонних меблів нещодавно почали використовувати ручки з переробленого пластику або внутрішнє оздоблення шухляд з натурального волокна коноплі.
Також серед нововведень є 75-сантиметрова ширина шаф, яку використовують в нових дизайнах кухонь, особливо у виробництві побутової техніки, що дає змогу встановлювати, наприклад, холодильники з дуже великими відділеннями для овочів.
За матеріалами VDM/VHK