Ціни на пелети в Австрії впали вшосте поспіль

97 Views
Фото ілюстраційне. Фото: goldenpages.rv.ua

Ціни на деревні пелети в Австрії в лютому суттєво впали вшосте поспіль.

Про це повідомляє Австрійська пелетна асоціація (proPellets Austria).

Так, згідно з її повідомленням, в лютому 2024 року деревні пелети в Австрії коштують в середньому 33,05 євроцента за кілограм, що майже на 6% менше, ніж у січні. Порівняно з лютим минулого року ціна впала майже на 25%. 

Також в proPellets Austria зазначають, що викопне паливо коштує значно дорожче: природний газ – на 151%, мазут – на 78%. Тобто ті споживачі, які послуговуються для опалення деревними пелетами, економлять значні кошти. Зокрема, домогосподарства, які використовують 3 тис. л мазуту для опалення на рік, перейшовши на пелети, за нинішніми цінами мають змогу заощадити приблизно 1547 євро за опалювальний сезон, а порівняно із опаленням природним газом (при умові споживання 30 000 кВт/год), пелети дають змогу заощадити понад 3100 євро за опалювальний сезон.

Порівняння енергоносіїв. Джерело: proPellets Austria

У довгостроковому порівнянні з викопними видами палива ціни на пелети в Австрії піддаються набагато меншим коливанням. За даними proPellets Austria, якщо порівняти ціни на електроенергію, мазут, природний газ і пелети у лютому 2021 та 2024 роках, то можна побачити, що мазут за цей період подорожчав майже вдвічі, як і природній газ. Електроенергія, навпаки, вдвічі подешевшала. А ціни на пелети зазнали значно менших коливань. Тож, можна сказати, що опалення пелетами є досить кризостійким.

В proPellets Austria також інформують, що на даний час попит на системи опалення пелетами вищий, ніж коли-небудь раніше – цьому сприяють значні державні субсидії на перехід на “зелені” системи опалення.

Поширити статтю