Деревина – важливий компонент зеленої відбудови та сталого розвитку України

220 Views
Фото: FSC Україна

15 лютого FSC Україна провела вебінар «Деревина в контексті відбудови України: огляд стратегій та ініціатив». Цей захід був присвячений аналізу перспектив використання деревини у відбудові як основного елементу кліматично нейтрального та циркулярного будівництва, зробленого Браяном Мілаковським, експертом зі стратегії відродження виробництва та бізнесу. 

Як розповідають у FSC Україна, понад 80 учасників долучилися онлайн до обговорення викликів та можливостей для лісового сектору і відбудови відповідно до Зеленого курсу ЄС. Організатори звернули увагу на те, що використання дерев’яних матеріалів сприяє зниженню викидів вуглецю порівняно з традиційними матеріалами,які використовують у булдівництві, а FSC сертифікована продукція дасть змогу значно знизити негативний вплив на довкілля та відповідатиме кліматичним ініціативам і програмам ЄС, а, отже, матиме переваги для залучення міжнародної підтримки у відбудові.

Також експерт наголосив на важливості налагодження співпраці між архітекторами та будівельниками в рамках ініціативи Нового Європейського Баухаузу та створення національних коаліцій для популяризації дерев’яного будівництва, проведення оцінки потенціалу галузі та подальшої інтеграції у лісовий сектор загальноєвропейських екологічних пріоритетів.

Фото: FSC Україна

Звіт, підготовлений Браяном Мілаковським, розмістять на сайті FSC Україна найближчим часом. Його висновки та надані рекомендації стануть актуальним джерелом інформації як для бізнесу, так і органів влади задля просування принципів відповідального лісогосподарювання та зеленої відбудови, зазначають у FSC Україна.

Національний представник FSC в Україні Павло Кравець зазначив: «Не існує зручного часу для здійснення реформ чи трансформацій зеленої відбудови. Закладати екологічні критерії та кліматичні цілі у плани і програми майбутньої відбудови треба вже зараз. FSC робить важливий поступ вперед створюючи передумови об’єднання всіх зацікавлених у зеленій відбудові і якомога більш широкому використанні деревини з відповідальних джерел. Сьогоднішній вебінар та проведений аналіз цьому свідчення».

Поширити статтю