Цієї весни в Україні висадили понад 17 тисяч гектарів лісу

39 Views
Фото: ДП "Ліси України"

За весь час весняної лісокультурної кампанії, станом на 14 травня 2024 року вже відтворено 17066,4 тис. га лісу, з яких 2627,45 тис. га – нові ліси. Висаджено понад 121 млн сіянців.

Про це повідомили у Держлісагентстві.

Загалом у 2024 році передбачається відтворити лісові насадження на площі близько 23 тис. га. та висадити понад 205 млн штук майбутніх деревець, поінформували у відомстві.

Дані щодо підсумків лісокультурної кампанії наведені по лісах, що належать до сфери управління Держлісагентства, (73% всього лісового фонду України), без врахування інформації щодо відтворення лісів на тимчасово окупованих та потенційно забруднених вибухонебезпечними предметами територіях України.

У Держлісагенстві наголошують, що в умовах, коли значна частина лісів є непридатною до використання через окупацію та забруднення вибухонебезпечними предметами, лісівники успішно продовжують виконувати програму Президента «Зелена країна», розпочату ще до повномасштабного вторгнення. За весь час реалізації програми висаджено майже 607 мільйонів деревних рослин.

Також у відомстві розповіли, що для забезпечення потреб весняної та осінньої лісокультурної кампанії й реалізації посадкового матеріалу іншим користувачам виростили достатню кількість сіянців і саджанців.

У Держлісагентстві наголосили, що при залісненні у пріоритеті є відмова від монокультур. Висаджують лісівники в основному змішані породи, створюючи таким чином умови для біорізноманіття. Також збільшується частка сіянців із закритою-кореневою системою (ЗКС), адже вони краще приживлюються, їх економніше доглядати, відтак можна заліснювати більші площі меншими ресурсами.

У планах Держлісагентства є розширення мережі та збільшення потужності насіннєво-селекційних центрів. Наразі запущено та працює 6 таких центрів, ще 5 – будуються.

Як інформують у відомстві, після висаджування надалі лісівники здійснюватимуть ручні та механізовані догляди за сіянцями, щоб виростити здорові, стійкі ліси.

Поширити статтю