Делегація Закарпатської облради домовилася про чіткі кроки співпраці з Чехією у лісовій галузі 

158 Views

Триває візит делегації закарпатців у складі голови Закарпатської обласної ради Володимира Чубірка, керуючої справами Закарпатської облради Мирослави Ливч, начальника Закарпатського ОУЛМГ Віталія Петренка та директорів державних підприємств лісового господарства у Край Височина, що у Чеській Республіці.

Про це повідомляє пресслужба Закарпатської обласної ради.

Поїздка здійснена в рамках домовленостей між Закарпатською обласною радою і керівництвом Краю Височина щодо обміну досвідом між лісовими господарствами Закарпаття і Чехії. Протягом двох днів директори ДП ОУЛМГ знайомляться зі структурою лісового господарства ЧР, відвідують місця для вирощування посадкового матеріалу, вивчають досвід запровадження реформування галузі.

На прикладі лісового розсадника «Йоганка» у м. Каменіце-над-Ліпоу закарпатці ознайомилися з роботою муніципального господарства. Потім у м. Нове Место-на-Мораві вони взяли участь у презентації державного підприємства Управління ЛЧР.

За словами начальника Закарпатського ОУЛМГ Віталія Петренка, візит є вкрай інформативний, адже у лісовій галузі Закарпаття також тривають процеси з реформування. Тож врахувати практичний досвід європейських сусідів буде корисно.

Закарпатські лісівники вивчали питання лісозаготівлі, вирощування саджанців, проведення аукціонів, системи закупівель, способи продажу деревини, заліснення, інноваційні практики водозатримання в лісах, а також методи господарювання в лісі.

– Якщо говорити про практичний досвід, який нам потрібно переймати і застосовувати у себе, то я найперше відмітив би лісовідновну справу. Тут набагато досконаліша нормативно-правова база, глибший і конкретніший підхід до самої ділянки. Наприклад, чехи відновлюють до 20% листяних порід. Ділянки огороджені, чітко визначені, видно породи, за якими ведеться догляд. На відміну від України, це все робиться не лише за державні кошти, а й через фінансування ЄС. Чудово, що європейські інституції приділять належну увагу сталому природокористуванню. Тому Україні є куди рухатися, – сказав директор Мокрянського лісомисливського господарства Павло Ванджурак.

Поки директори підприємств Закарпатського обласного управління лісового господарства занурюються у вузькопрофесійні нюанси, з боку Закарпатської обласної ради вже є низка домовленостей, повідомив голова Закарпатської облради на своїй Facebook-сторінці.

«Пропрацьовуємо варіант, щоб наші саджанці листяних порід дерев замовляла Чехія і Європа. Це може бути одним із способів заробітку для закарпатстких держлісгоспів.

Підписуємо офіційний меморандум про співпрацю з чеськими лісниками Краю Височина і Закарпаття. Таким чином фахівці зможуть напряму контактувати, розробляти спільні програми і гранти.

Домовилися про обмін між працівниками лісу у різних сферах лісового господарства. Так ми інтегруємося у європейську систему лісового господарства, а чеські фахівці зможуть багато чого перейняти у нас.

За ініціативи обласної ради і Краю Височина будемо розвивати наукову діяльність. Маємо домовленість про співпрацю між вищими навчальними закладами Брно і України, які спеціалізуються саме на темі лісу.

Лісове господарство – одна з основних сфер економіки Закарпаття. Мусимо тримати тил. Дякую Краю Височина і Вітзеславу Шреку, керівнику Краю Височина за підтримку України і допомогу в організації цього візиту», — написав Володимир Чубірко.

Також за повідомленням пресслужби Закарпатської обласної ради, сьогодні, 28 жовтня 2022 року, у Національний день створення незалежної Чеської Республіки, голова Закарпатської облради разом з начальником Закарпатського обласного управління лісового і мисливського господарства Віталієм Петренком та членом Постійної конференції, директором Управління лісів м. Їглава Вацлавом Кодетом посадили у лісі липи – національні дерева і символи Чехії.

Фото: пресслужба Закарпатської обласної ради

Поширити статтю