Деревообробна галузь у 2024 році: крізь кризу з оптимізмом і силою духу

87 Views
Великі проєкти будівництва з деревини, такі як SuperHub, мають на меті повернути галузь на шлях успіху. Фото: Pfeifer Group

Група експертів під час дискусії в прямому ефірі, організованої австрійським промисловим гігантом Pfeifer Group, була одностайною: деревообробна галузь не може бути задоволена розвитком подій у 2023 році. Попереду ще від 12 до 24 складних місяців для ринків, перш ніж гравці зможуть прогнозувати повернення до хороших показників, особливо що стосується дерев’яного домобудування.

«Ми потрібні політикам, ми потрібні клімату», – сказав Герд Ебнер, головний редактор Holzkurier, наводячи найвагоміші аргументи на користь очікуваної тенденції до зростання дерев’яного домобудування. В рамках експертної дискусії щодо річних перспектив Pfeifer Group до пана Ебнера долучилися Міхаель Пфайфер ( CEO Pfeifer Group), Леонгард Шерер (менеджер з продажу пиломатеріалів Pfeifer Group, управляючий директор Euroblock), Клаус Гребер (керівник з продажів підрозділу дерев’яного домобудування Pfeifer Group) і Томас Штаудінгер (керівник відділу логістики Pfeifer Group).

Всі учасники дійшли згоди в наступному: через уповільнення будівельної активності в Центральній Європі та зниження попиту на пиломатеріали за межами Європи, 2023 рік можна охарактеризувати розчаруванням. «Після багатьох років значно більших за середні значень планка порівняння, природно, була дуже високою», – сказав Герд Ебнер у своїй презентації, розглядаючи останні події в деревообробній галузі в історичній ретроспективі.

Прогноз: у 2024 році попит все ще буде нижчим, ніж у 2023 році

Пан Ебнер вважає, що зміна цін на круглі лісоматеріали є причиною незначного зростання цін наприкінці 2023 – початку 2024 року. Однак це зростання не зумовлене попитом, а пов’язане з поповненням запасів.

Після стрімкого зростання прибутків у 2021-2022 роках, лісопромислові компанії очікують, що вони будуть значно нижчими у 2023-2024 роках. Однією з причин цього є низхідна крива дозволів на будівництво та завершення будівництва.

«На низькому рівні ми очікуємо незначне зростання будівництва в період з 2024 по 2026 рік. На щастя, дерев’яне будівництво демонструє кращі результати, ніж монолітне, і все більше збільшує свою частку», – розповів Герд Ебнер, вказуючи на помітну тенденцію.

Протягом наступних 12-24 місяців в умовах кризи компаніям прийдеться бути максимально гнучкими, щоб принаймні підтримувати поточні операційні результати. На думку пана Ебнера, 2024 рік покаже, які ринкові гравці мають хороші фінансові та організаційні позиції.

Середньостроковий прогноз: значний попит на деревину, потрібна ринкова орієнтація

Деревообробна галузь дуже оптимістично налаштована щодо поточного песимізму серед клієнтів. Політичний попутний вітер для дерев’яного домобудування та тенденція до серійного будівництва та реконструкції повинні допомогти галузі знову стати успішною. Водночас гравці ринку вважають, що політики повинні зробити будівництво, яке завдає шкоди клімату, менш привабливим у фінансовому плані, і зменшити навантаження на дерев’яне домобудування. Не слід також унеможливлювати ведення лісового господарства.

Представники лісопромислових компаній вважають, що важливим уроком, який слід винести з рецесії, є необхідність забезпечення кращого балансу між попитом і пропозицією. CEO Pfeifer Group Міхаель Пфайфер зауважив: «Деревообробна промисловість традиційно сильна у розширенні та збільшенні виробництва, але менш ефективна у скороченні. З нинішньої точки зору, ми почали скорочувати виробництво занадто пізно. У майбутньому нам потрібно буде більше орієнтуватися на ринки, щоб повернутися до прибутковості».

За матеріалами Pfeifer Group

Поширити статтю