Деревообробні асоціації регіону DACH закликають до Green Deal 2.0 із деревиною у центрі уваги

28 Views
Фото: Австрійська асоціація деревообробної промисловості

Німецька асоціація лісопиляльної та деревообробної промисловості (DeSH), Австрійська асоціація деревообробної промисловості та Швейцарська асоціація деревообробної промисловості закликають внести зміни до Європейського зеленого курсу (European Green Deal) у аспектах, які стосуються деревини.

Про це йдеться у спільній позиції вищеназваних асоціацій щодо виборів до Європарламенту, які проходили 9 червня 2024 року.

Деревообробні асоціації регіону DACH зосереджують свою увагу на Європейському зеленому курсі як на найважливішому пакеті політики ЄС, який має привести Європу до кліматичної нейтральності до 2050 року. Крім того, на думку перелічених асоціацій, всю економічну систему слід трансформувати в ресурсоефективний та сталий спосіб. Підхід, який міститься в Європейському зеленому курсі щодо посилення біоекономіки та розширення використання деревини, асоціації оцінюють позитивно, однак наголошують, що поточний Європейський зелений курс послаблює перевірені, сприятливі для клімату та регіональні ланцюжки створення вартості, засновані на відновлюваній сировині. На їхню думку, деякі аспекти Green Deal призведуть до обмеження використання сталого та відновлюваного ресурсу деревини у зв’язку із ще суворішим захистом великих площ лісів, обмеженнями в лісокористуванні чи змушуючи накопичувати вуглець в лісі.

Нова редакція Green Deal із деревиною у центрі уваги

Асоціації деревообробної промисловості з Німеччини, Австрії та Швейцарії закликають до Green Deal 2.0, яка сприятиме збільшенню використанню деревини із лісів, які знаходяться під сталим управлінням, у Європі. Асоціації звертаються до інституцій ЄС та країн-членів із проханням оптимізувати рамкові умови використання деревини. Вони закликають до чіткої політичної прихильності до сталого управління лісами. Усі попередні резолюції Green Deal мають бути переглянуті та виправлені, якщо вони непропорційно обмежують використання відновлюваної та сталої деревини. Потрібна Green Deal, яка гарантує надійну та економічну доступність сировини, йдеться у спільній заяві деревообробних асоціацій регіону DACH.

Захист клімату завдяки використанню деревини

Захист клімату, збереження ресурсів, циркулярна економіка та стійкий бізнес – збільшення використання деревини може значною мірою сприяти досягненню цих цілей, стверджують деревообробні асоціації. Зокрема, у будівельному секторі деревина може допомогти створити екологічно чистий житловий простір у рамках хвилі реконструкції. Деревина також значно зменшує викиди CO2 під час будівництва та експлуатації будівель. Будучи природним накопичувачем CO2, вона посилює природній кругообіг вуглецю в лісі, у тому числі поглинаючи CO2 з наколишнього середовища. У селах і містах створюється “другий ліс”. Максимальне використання лісів і деревини для захисту клімату йде пліч-о-пліч із цілеспрямованим стимулюванням європейської біоекономіки, яка забезпечує стале та довгострокове зростання.

Посилення конкурентоспроможності за рахунок відмови від бюрократії

Створення бюрократичних перешкод ускладнює виробництво та використання сталої продукції, а, отже, і сталу трансформацію. Асоціації підтримують мету стримування глобальної вирубки лісів, але не вважають Регламент ЄС EUDR у його поточному вигляді відповідним засобом. На цьому тлі та з огляду на багато відкритих питань щодо технічної реалізації, асоціації закликають до його фундаментального перегляду з урахуванням практичних вимог та розумних термінів впровадження, щоб уникнути перегинів у ланцюжку створення вартості лісу та деревини.

Позиційний документ “Green Deal 2.0 щодо деревини” можна знайти тут .

Поширити статтю