Будівництво будинків з дерева дозволить зв’язувати додаткову кількість вуглекислого газу.
Фінські вчені показали, що будівництво будинків з дерева дозволить зв’язувати додаткову кількість вуглекислого газу і може знизити викиди майже вдвічі.
Будівельна індустрія – одна з найбільших забруднювачів атмосфери. Вона відповідальна приблизно за третину антропогенного вуглекислого газу, майже вдесятеро більше, ніж вся авіація. І ці обсяги продовжують збільшуватися приблизно на 1% щороку.
Як поступовий перехід до будівництва з деревини може скоротити ці викиди? За розрахунками вчених, якщо країни Євросоюзу почнуть використовувати дерево для зведення 80% будинків, а також для їх обробки, це дозволить щорічно зв’язувати близько 55 мільйонів тонн вуглекислого газу. Такий обсяг становить майже половину (47%) всіх викидів СО2 на континенті.
Дослідники розділили будівельні споруди на три групи в залежності від обсягів деревини і, відповідно, вуглецю, які можна в них використовувати і накопичити – близько 100 кг на квадратний метр, близько 200 кг і, нарешті, 300 кг і більше. Потім вони розглянули сценарії, які дозволять максимально знизити викиди вуглекислого газу до 2040 року. Розрахунки показали, що для цього частка житлових будівель з дерева в Європі повинна вирости з 10% в 2020-му до 80% – до 2040 року.
Разом з тим такі споруди – не «наймісткіші» за обсягами накопичення вуглецю, тому подібні заходи повинні супроводжуватися поступовим збільшенням дерев’яного будівництва і для інших задач. Благо сучасні технології дозволяють будувати навіть дерев’яні хмарочоси. Фахівці сподіваються, що така робота сприятиме створенню «дорожньої карти» з розвитку дерев’яного будівництва в Європі.