Причини популярності дерев’яних будинків

Дерев’яне будівництво – одна з найдавніших технологій, яка поступилася місцем цеглі і бетону лише тому, що людство довгий час не могло навчитися компенсувати і усувати недоліки житла з дерева. Але, дерев’яні будинки стрімко повертаються в індивідуальне будівництво.

Теплозберігаюче житло з клеєного бруса

У будинку з клеєного бруса добре зберігається тепло, що дуже важливо в наш час, адже світова теплоенергетика постійно знаходиться в кризі. Дерев’яний будинок можна швидко прогріти, причому він буде довго утримувати тепло, оскільки дерево має низьку теплопровідність і втрати калорій мінімальні. Фахівці називають цифри, згідно з якими 20 см клеєного бруса відповідають 60 см червоної цегли за характеристиками теплозбереження.

3 головні проблеми дерев’яних будинків – в минулому!

Найбільше дерев’яне житло приносило людям дискомфорт через його схильність до гниття, цвілі, грибків, а також те, що такі будинки псують комахи. Але, зараз це вже не має значення, оскільки при виробництві і будівництві будинку матеріал піддають обробці препаратами, які захищають деревину від цих біологічних проблем. Також, можна бути спокійним за пожежонебезпеку. Зараз є можливість застосовувати антипіретики – речовини, що роблять дерево стійким до займання.

У дерев’яному будинку немає статичної електрики

Як пов’язані статична електрика, пил і ваше здоров’я? У бетонних оселях всередині приміщень в стінах, предметах меблів, оздоблювальних матеріалах накопичується статична електрика. Сам по собі факт неприємний, але ще більше він шкодить мешканцям побічно, сприяючи накопиченню великої кількості пилу за короткий час. У середній міській квартирі бетонного будинку пил потрібно протирати щодня, а в дерев’яному будинку такої проблеми немає. Статична електрика “намагнічує” частинки пилу, змушуючи їх “липнути” до поверхонь. Спокійне магнітне поле стін та оздоблення будинку з клеєного бруса сприяє чистоті і береже здоров’я мешканців від алергії, бронхіальної астми, пилових кліщів тощо.

Дерев’яні будинки не просідають

Житло з клеєного бруса не просідає та не “гуляє”. Технологія виготовлення даного матеріалу передбачає повну просушку бруса в спеціальних камерах, що виключає надходження на будмайданчик сирого будматеріалу.

Різноманітність форм клеєного бруса

На відміну від необробленого або пиляного, клеєному брусу можна надавати будь-яку форму. Найчастіше це увігнута, пряма і з можливістю укласти всередину утеплювач (мінеральну вату). Також, клеєний брус гарний для планувань, що вимагають нестандартних рішень. Його параметри дозволяють втілювати будь-які проекти – від княжої садиби до житла хоббіта, з будь-яким плануванням, поверховістю і площею.

Поширити статтю