Дерев’яні цвяхи LIGNOLOC можна використовувати в несучих дерев’яних конструкціях по всьому ЄС

234 Views
Фото: BECK Group

Дерев’яні цвяхи LIGNOLOC пройшли Європейську технічну оцінку (European Technical Assessment (ETA)) для будівельних дерев’яних конструкцій. Тепер дерев’яний цвях від RAIMUND BECK KG можна використовувати в несучих дерев’яних конструкціях по всьому Євросоюзу.

Цвяхи, про які йде мова, використовуються для з’єднання бруса з брусом або панелі з брусом. Допуск поширюється на цвяхи без капелюшка та дозволяє планувати, проєктувати та виконувати несучі з’єднання в дерев’яних каркасних конструкціях. Передбачуваний термін служби цвяхів LIGNOLOC становить 50 років.

«Це величезний крок вперед для нас і для нашого прагнення зробити застосування LIGNOLOC стандартною практикою у європейському будівельному секторі та сприяти подальшому просуванню екологічної теми у будівництві. За допомогою ETA статичну перевірку може бути проведено відповідно до Єврокоду 5», – з ентузіазмом пояснює генеральний менеджер та CEO компанії BECK Крістіан Бек і повідомляє, що в цьому році компанія очікує також схвалення дерев’яних цвяхів LIGNOLOC з капелюшком для фасадних робіт.

Варто відзначити, що компанія BECK з нетерпінням чекала на європейську технічну оцінку, адже ще у 2020 році Німецький інститут будівельної інженерії (DIBt) видав німецьке «Національне технічне схвалення/загальний дозвіл на будівельні технології» для «З’єднання несучих дерев’яних конструкцій з використанням дерев’яних цвяхів LIGNOLOC».

Цвяхи LIGNOLOC , про які йде мова, використовуються в несучих дерев’яних конструкціях з елементами з хвойних порід деревини, наприклад, з масиву, клеєного бруса, CLT, LVL і подібних клеєних або дерев’яних конструкційних елементах. Дошки і панелі з масиву, деревних матеріалів або гіпсоволокна також можна кріпити до дерев’яних будівельних матеріалів за допомогою дерев’яних цвяхів LIGNOLOC. Крім того, за допомогою цвяхів LIGNOLOC можна створювати з’єднання для виготовлення опорних і несучих стінових елементів.

Дерев’яні цвяхи LIGNOLOC виготовляються з деревини бука. За допомогою пневматичного цвяхозабивача FASCO LIGNOLOC і завдяки їхнім механічним властивостям ці цвяхи можна забивати в деревину і дерев’яні матеріали без попереднього свердління, і вони міцно з’єднуються з деревиною-основою.

За матеріалами BECK

Поширити статтю