Держлісагентство налагоджує взаємодію з Державною службою з надзвичайних ситуацій

98 Views
Фото: Держлісагентство

У Державному агентстві лісових ресурсів України відбулася зустріч т.в.о. Голови Держлісагентства Віктора Смаля з керівництвом ДСНС України.

Про це повідомили у Держлісагентстві.

Як йдеться у повідомленні, під час зустрічі її учасники обговорили шляхи та механізми налагодження співпраці між лісівниками та рятувальниками. Зокрема, йшлося про перспективи напрацювання алгоритму спільних дій щодо прискорення процесу розмінування лісових масивів, обміну оперативними даними, проведення спільних навчань та консультацій, розробки і проведення спільних інноваційних проєктів із попередження виникнення, вчасного виявлення лісових пожеж та їх оперативного гасіння.

Також у Держлісагентстві наголосили, що одним з ключових пріоритетів зараз є питання гуманітарного розмінування територій та швидкого відновлення інфраструктури на деокупованих територіях.  Саме тому, щоб активізувати процеси, необхідні для швидкого та якісного обстеження і очищення територій країни, Уряд розпочав роботу над комплексною Стратегією протимінної діяльності.

«Для прискорення процесу розмінування та відновлення повноцінної роботи підприємств  галузі на деокупованих територіях, важливим наразі є питання щодо включення  фахівців лісової галузі до складу робочої групи з розробки Стратегії протимінної безпеки та активізації роботи в цьому напрямку територіальних органів Держлісагентства в регіонах», – підкреслив під час зустрічі Віктор Смаль.

Також він проінформував про результати реформування галузі, ознайомив присутніх з її оновленою структурою і основними напрямками діяльності та розповів про позитивні зміни, що відбулися в галузі.

Наступним кроком взаємодії між відомствами, повідомляють у Держлісагентстві, буде підписання Меморандуму про співпрацю, метою якого є взаємна зацікавленість сторін у розвитку співробітництва щодо збереження лісів від пожеж, а також забезпечення проведення заходів із розмінування територій лісового фонду.

У Держлісагентстві зазначають, що загальна площа лісів, яких торкнулася війна, орієнтовно складає 3 млн. га – це майже 30% всіх лісів України. Також залишається невідомою ситуація щодо забруднення лісів вибухонебезпечними предметами на площі 2,2 млн.га. А орієнтовна шкода, завдана лісовому господарству, становить 20 мільярдів гривень.

Поширити статтю