Експорт німецьких меблів впав майже на 9% у I кварталі 2024 року

27 Views
Фото ілюстраційне. З відкритих джерел

Експорт німецької меблевої промисловості впав у I кварталі цього року. Про це повідомили у Асоціації німецької меблевої промисловості VDM, посилаючись на попередню статистику зовнішньої торгівлі Федерального статистичного управління Німеччини.

Як поінформували у VDM , експорт німецьких меблів впав майже на 9% до приблизно 2 млрд євро. В асоціації зазначають, що приблизно третину свого обороту німецькі виробники меблів отримують від експортної діяльності.

Як кажуть у VDM, помітний спад спостерігався майже на всіх важливих для Німеччини європейських ринках збуту. У Франції, на головному ринку збуту, зафіксували приблизно на 11% менше продажів, ніж в аналогічному кварталі попереднього року. Також значно скоротився експорт німецьких меблів до Швейцарії (-14%), Австрії (-20%), Нідерландів (-11%), Великобританії (-3,5%) і Бельгії (-13,5%). Проте було зафіксовано зростання поставок німецьких меблів до Італії (+9%), яка займає сьоме місце серед країн, куди Німеччина експортує свої меблі.

Якщо ж дивитися на два найважливіші регіони продажів для німецьких виробників меблів за межами Європи, то вимальовується неоднозначна картина: тоді, як експорт німецьких меблів до США впав на 4%, експорт до Китаю, навпаки, зріс приблизно на 8%. 

Якщо аналізувати експорт німецьких меблів за категоріями, то, за інформацією VDM, зменшився, зокрема, експорт меблів для вітальні, їдальні та спальні (-19%), кухонних меблів (-16%), м’яких меблів (-10%) та офісних меблів (-3%).   

Тим часом імпорт меблів до Німеччини склав приблизно 2,5 млрд євро, що майже на 2% нижче рівня попереднього року. З часткою в 30% від загального обсягу імпорту Польща залишається найважливішою країною-постачальником меблів до Німеччини, навіть незважаючи на те, що імпорт меблів з цієї країни до Німеччини знизився приблизно на 9% у I кварталі цього року. З іншого боку, Китай зміг розширити свої позиції як другий за величиною постачальник меблів до Німеччини завдяки нижчим ставкам фрахту. Збільшення імпорту меблів китайського виробництва приблизно на 20% у I кварталі 2024 року в першу чергу пов’язано з меблями з металу та меблями для сидіння.

Поширити статтю