FSC провела онлайн-тренінг щодо залишення мертвої біомаси та збереження елементів лісу

217 Views

Лісова опікунська рада (FSC) провела онлайн-тренінг на тему: «Залишення мертвої біомаси та збереження елементів лісу відповідно до FSC національного стандарту для України». До тренінгу долучились працівники 15-ти підприємств лісового господарства – утримувачів та претендентів на отримання FSC сертифікатів.

Тренінг мав на меті опрацювання вимог критерію 10.11 FSC національного стандарту системи ведення лісового господарства для України. Цей критерій стосується ведення лісогосподарством заготівлі та вилучення деревини й недеревинної лісової продукції таким чином, аби не шкодити довкіллю. В тому числі він стосується питання залишення мертвої біомаси та такої, що розкладається (це, зокрема, сухостійні дерева, які не перешкоджають діяльності господарства та не загрожують працівникам, штурпаки, лежачі стовбури, порубкові рештки тощо). 

Під час тренінгу учасники обговорили законодавчо-нормативні акти, які регулюють питання мертвої біомаси та визначені перспективні практики, які допоможуть залишити мертву біомасу, яка не створюватиме небезпеки для людей. Найперспективнішим рішенням з можливістю реалізації у майбутньому було визначено створення так званих «островів старіння» — осередки всіх видів «мертвої» деревини (дерева для біорізноманіття, дерева-ветерани, сухостій та повалена деревина) площею 0,1-0,2 га. Такі «острови старіння» дозволять забезпечити оптимальне та безпечне функціонування лісового господарства, не знищуючи при цьому осередки для життя звірів та птахів, а також різноманітних видів лишайників, грибів, папоротей тощо.   

Поширити статтю