Гендерна рівність в лісовому секторі

73 Views
Фото: НЛТУ України

9 травня в НЛТУ України в межах проєкту “Fem2Forests: Інноваційні шляхи ефективного залучення дівчат та молодих жінок до роботи в лісовому секторі” відбувся круглий стіл на актуальну тему: “Потреби та виклики, що виникають у дівчат та молодих жінок у лісовому секторі”.

Ініціаторами та організаторами заходу виступили Національний лісотехнічний університет України та Агентство сприяння сталому розвитку Карпатського регіону “ФОРЗА”. Мета круглого столу: визначення та обговорення перешкод та потреб, що виникають у дівчат при виборі освіти та професійного шляху у лісовому секторі, а також можливі шляхи залучення дівчат та молодих жінок до лісового сектору.

Розпочав роботу круглого столу ректор НЛТУ України , член-кореспондент НАН України, професор Володимир Загорський, який зазначив про важливість та актуальність такого заходу і побажав учасникам цікавих дискусій та обговорень.

Леся Лойко, голова ГО “ФОРЗА”. Фото: НЛТУ України

Коротко про проєкт “Fem2Forests: Інноваційні шляхи ефективного залучення дівчат та молодих жінок до роботи в лісовому секторі” присутнім розповіла  голова ГО “ФОРЗА” Леся Лойко.

До обговорення гендерних питань у лісовому секторі приєдналася також директорка Вищої школи публічного управління Юлія Лихач, яка підкреслила: “питання забезпечення гендерної рівності є дуже важливим на усіх рівнях. Це не лише етична проблема, але й питання, яке має суттєвий вплив на розвиток суспільства”.

Цікавою була доповідь кандидатки економічних наук, асистентки кафедри екологічної економіки та бізнесу НЛТУ України Оксани Пелюх, яка представила результати опитування студенток щодо вибору освіти та професійного шляху.

Про особливості гендерної політики в Україні виступив кандидат економічних наук, професор, професор кафедри публічного управління та адміністрування НЛТУ України, заслужений працівник освіти України Андрій Ліпенцев.

Секретар приймальної комісії, асистентка кафедри публічного управління та адміністрування та НЛТУ України Ніна Березовська поінформувала про динаміку вступу дівчат та молодих жінок на спеціальності лісотехнічного профілю до НЛТУ України.

Після заслуховування доповідачів, ініціатор та модератор круглого столу, доктор технічних наук, професор, завідувач кафедри технології меблів та виробів з деревини НЛТУ України Орест Кійко запросив присутніх до дискусії, що викликало активне обговорення.

Орест Кійко, доктор технічних наук, професор, завідувач кафедри технології меблів та виробів з деревини НЛТУ України. Фото: НЛТУ України

Учасники круглого столу порушили під час дискусії такі питання: основні недоліки в існуючій системі профорієнтації; ресурси, програми, методи та інструменти для заохочення дівчат і молодих жінок до кар’єри в лісовому господарстві; що можуть зробити освітяни для створення більш інклюзивного середовища та заохочення дівчат і молодих жінок до кар’єри в лісовому господарстві.

Круглий стіл відбувся у межах Дунайської регіональної програми Interreg за співфінансування Європейського Союзу.

НЛТУ України

Поширити статтю