Homag Group бореться зі зменшенням замовлень

129 Views
Фото: Homag Group AG

Внаслідок вираженого циклічного спаду попиту на ринку деревообробного обладнання обсяг замовлень Homag Group за перші дев’ять місяців 2023 року знизився на 32%. Очікується, що у 2024 році це призведе до зниження продажів компанії приблизно на 15%.

Отож, щоб зменшити вплив зниження продажів на прибуток і забезпечити маржу по EBIT Homag Group на рівні від 2,0 до 4,0% до екстраординарних ефектів, які очікуються у 2024 році, компанія впроваджує низку заходів. У той же час цей комплекс заходів покращить базу Homag Group для прибуткового зростання у майбутньому.

За інформацією компанії, у період з січня по вересень 2023 року обсяг замовлень Homag Group зменшився на 32% до 968 млн євро (попереднього року цей показник становив 1418 млн євро). Проте завдяки великому портфелю замовлень продажі та прибутки компанії протягом перших трьох кварталів 2023 року залишалися на високому минулорічному рівні.

Падіння рівня замовлень поки що не вплинуло на рівень виробництва та вартість продажів компанії – Homag Group продовжує отримувати вигоду від дуже великого портфеля замовлень, який вона накопичила на початок 2023 року. Продажі компанії знову трохи зросли порівняно з торішнім високим показником до 1 222 млн євро (у попередньому році – 1 195 млн євро). Але портфель замовлень Homag Group поступово зменшується. Станом на 30 вересня 2023 року він знизився до 832 млн євро (для порівняння станом на 30 вересня 2022 року портфель замовлень становив 1 256 млн євро). Операційний прибуток (EBIT) складає 93,2 млн євро і залишається на високому рівні показника 2022 року (92,4 млн євро), повідомляють у Homag Group.

Проте у прийдешньому 2024 року є значний ризик недозавантаження виробничих потужностей компанії – у Homag Group очікують падіння продажів на 15% наступного року. 

“Різке скорочення надходжень замовлень вдарить по нас з відкладеним ефектом і призведе до значного зниження продажів на 15% у 2024 році”, – пояснює д-р Даніель Шмітт, CEO Homag Group AG.

Без відповідних заходів це призведе до різкого зниження прибутку, тому керівництво Homag Group планує привести виробничі потужності до рівня наявних замовлень, що дасть змогу знизити витрати.

“Після надзвичайно великих капітальних витрат наших клієнтів у 2021 та 2022 роках ми очікували циклічного спаду. Однак, зважаючи на те, що обсяг замовлень скоротився майже на третину в усьому світі, цей спад виявився значно більшим, ніж очікувалося, – каже д-р Даніель Шмітт. – Ми повинні відреагувати на це, тому оперативно розробили пакет заходів для коригування виробничих потужностей і обговорили їх з представниками працівників”.

Homag Group планує скоротити трохи менше 600 робочих місць по всьому світу і очікує, що це дасть змогу заощадити близько 25 млн євро наступного року і приблизно 50 млн євро на рік, починаючи з 2025 року.

На німецьких підприємствах буде ліквідовано приблизно 350 з 600 робочих місць. У Німеччині це буде зроблено за допомогою добровільних програм, а також моделей поетапного виходу на пенсію, щоб зменшити соціальні труднощі. Звільнення з виробничих причин наразі не плануються, але їх не можна виключати, кажуть у компанії. На додаток до скорочення робочих місць, Homag Group також планує використовувати й інші інструменти, такі як скорочення кількості робочих годин та короткострокову зайнятість. Також компанія заморозила на тривалий час набір нового персоналу. Зазначимо, що за інформацією компанії, станом на 30 вересня 2023 року в Homag Group працювало 7 482 працівники (30 вересня 2022 року – 7 462).

Надзвичайні витрати, спричинені комплексом впроваджуваних заходів, оцінюються в 35-50 млн євро і будуть відображені у звітності за четвертий квартал 2023 року. Як наслідок, у 2023 році річний прибуток Homag Group до оподаткування та перерахування прибутку буде нижчим, ніж у попередньому році.

“За допомогою цього пакету заходів ми хочемо скоригувати нашу структуру витрат таким чином, щоб обмежити вплив на наші прибутки. Ми виграємо від цього в середньостроковій і довгостроковій перспективі і знову будемо прибутково зростати, коли настане наступний підйом”, – пояснює д-р Даніель Шмітт.

Поширити статтю