Інженери Lucidyne автоматизували процес огляду пиломатеріалів

Tags: 126 Views

Американська компанія Lucidyne розробила систему сканування GradeScan, що використовує технології штучного інтелекту для пошуку вад в дерев’яних дошках. Установка вже успішно впроваджується на лісопильних заводах, скорочуючи обсяг втраченої деревини та істотно підвищуючи продуктивність підприємств.

Як повідомляється, конструктивно GradeScan складається з шафи з електронікою, рентгенівського дефектоскопа, системи фотокамер і конвеєра, що подає дошки на швидкості 56 км/год. Агрегат здатний аналізувати 2 дошки в секунду на 70 типів дефектів, включаючи сліди вогню, наявність смоли і відколів, а також класифікувати деревину на кілька категорій відповідно до її якістю.

Крім цього, установка може визначати, які пиломатеріали непридатні зовсім, а які можуть використовуватися для пилок, а також виділяти з точністю до міліметра оптимальний спосіб зрізу, що дозволяє зберегти якомога більшу площу якісної деревини. Потім ці вказівки надходять автоматичним пил.

Алгоритми GradeScan були навчені на датасеті з фотографій сотень тисяч дощок 16 видів дерев, при цьому кожне з зображень вручну розмічають командою експертів з оцінки деревини.

Практичні випробування установки показали, що вона дозволяє прискорити аналіз пиломатеріалів на 47%, а також зберегти до третини якісної деревини, яка в іншому випадку була б віднесена до непридатної. За підрахунками Lucidyne, використання GradeScan приносить лісопильним заводам додаткові $ 3 000 000 в рік, окуповуючись вже за 8 місяців.

Наостанок зазначимо, що Lucidyne описує інтерфейс GradeScan як інтуїтивно зрозумілий і обіцяє в ході тренінгів, що додаються до покупки установки, навчити роботі з системою навіть тих співробітників підприємства, які раніше «не мали справи з комп’ютерною технікою».

Поширити статтю