Із 10,4 млн га українських лісів під ризиком замінування знаходиться 20%

152 Views
Фото: Facebook Віктора Смаля

Т. в. о. Голови Державного агентства лісових ресурсів Віктор Смаль провів онлайн-зустріч із представниками Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН FAO.

Про це очільник Держлісагенства повідомив у Facebook.

“Готуємося до проведення конференції із залучення міжнародних донорів для відновлення та розмінування постраждалих лісових насаджень внаслідок російського нападу на Україну. – написав Віктор Смаль. – Для розуміння масштабу наслідків війни для лісів України приведу всього кілька цифр. Із 10,4 млн га українських лісів під ризиком замінування знаходиться 20% площ – ретельних обстежень потребують 2,2 млн га. Ще 800 тис. га лісів мають статус тимчасово окупованих”.

Фото: Facebook Віктора Смаля

Також керівник Держлісагентства зазначив, що досвід Боснії, де війна закінчилася майже 30 років тому, показує, що ліси є найбільш складною екосистемою для розмінування. Хоча в Боснії вже давно розміновані поля, міста, дороги, населені пункти, але ліси досі залишаються замінованованими, не зважаючи на те, що пройшло вже 30 років. Проте навіть боснійський кейс не є найбільш показовим – у 2023 році все ще триває розмінування лісів навколо Берліна.

Поширити статтю