Коли війна не стала на заваді

83 Views
Фото: УАМ

Як це – розпочинати деревообробний бізнес, коли в країні триває широкомасштабна війна?

Про тернистий шлях, який довелося пройти нововолинській компанії «Ідеалл», яку зареєстрували лише за місяць до пономасштабного вторгнення РФ, розповідає Українська Асоціація Меблевиків у своєму проєкті «УАМ в обличчях».

За словами співзасновника компанії «Ідеалл» Миколи Карпенюка, у лютому підприємство було лише на першому етапі надходження необхідного обладнання для виробництва дерев’яних панелей із масиву – на цій продукції спеціалізується компанія. Повне укомплектування підприємства планувалося завершити в квітні, проте широкомасштабна війна ці плани відтермінувала в часі.

Як розповідає Микола Карпенюк для проєкту «УАМ в обличчях», перша партія верстатів з Італії на початок війни була вже на кордоні, тож отримати її вдалося практично вчасно, проте обладнання від німецького виробника було ще в процесі виробництва.

«Німці  зателефонували довідатися, чи з огляду на нинішнє становище України в нас не відпала потреба в замовленій техніці. Ми не відмовилися від неї, але попросили, щоб вона, коли буде готова, залишалася в них на складі – не знали, як розгортатимуться події в країні, охопленій війною. Коли верстати були готові, і ми могли б їх забрати, виникла несподівана перешкода вже з боку нашої держави. Існували, як ви знаєте, обмеження на використання валюти в торгових операціях із зарубіжними партнерами. Тільки в травні ці обмеження влада послабила, давши дозвіл на придбання окремих видів товарів, під який потрапили й закуплені нами деревообробні верстати», – каже пан Микола.

А от із обладнанням австрійського виробника виникли ускладнення, пов’язані із виготовленням і доставкою його в Україну. Причини затримки були різними: від перебоїв у виробника з поставками комплектуючих до ризиків, повʼязаних із війною в Україні. Тож надходження придбаних верстатів із Австрії розтяглося аж до жовтня, каже співзасновник компанії Микола Карпенюк.

Ще одна складність, з якою зіткнулися у компанії «Ідеалл» – наладчики деревообного обладнання італійської та німецької компаній, в яких підприємство придбало техніку, не приїхали, проте спеціалістам компанії «Ідеалл» вдалося впоратися з її налаштуванням самотужки. А щодо техніки австрійського виробника, то в Україні є його представництво, звідти й були спеціалісти з пусконалагоджувальних робіт.

Проте коли нарешті підприємство укомплектували верстатами, розпочати виробництво панелей, як планувалося, торік так і не вдалося: почали вимикати світло. В осінньо-зимовий період підприємство не працювало ще й тому, що на компанію виділялося півтора кіловата електроенергії, якої вистачало хіба що на сигналізацію. Таким чином, запуск виробництва затягнувся практично на рік.

Але, як зазначають в УАМ, попри всі труднощі компанія «Ідеалл» досить успішно проходить етап становлення й упевнено займає своє місце на ринку. Передусім – завдяки своїй продукції, переконаний Микола Карпенюк.

Фото: УАМ

«Ми  пропонуємо нашим клієнтам (виробникам меблів, дизайнерам інтер’єрів, архітекторам) панелі з натуральної деревини цінних порід у високоякісному  декоративному фрезеруванні їхніх поверхонь. Успішність такого бізнесу забезпечується високою якістю продукції і вигідними для клієнтів термінами її виготовлення, що досягається наполегливою працею нашої команди  та використанням високотехнологічного обладнання», – каже він.

За словами Миколи Карпенюка, панелі компанії «Ідеалл» можна якісно опоряджувати без додаткової шліфувальної обробки – настільки досконало вони зроблені. Також у компанії виконують ексклюзивне фрезерування панелей.

Поширити статтю