Коментар Міндовкілля щодо проєкту НПА про здійснення рубок в українських лісах, оприлюдненого на вебсайті Держлісагентства

98 Views
Фото ілюстраційне. Фото WWF в Україні

На вебсайті Держлісагентства був оприлюднений проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання здійснення рубок в лісах України». Міндовкілля вивчило матеріали проєкту рішення та інформує, що не підтримує жодних ініціатив, які шкодять довкіллю. Ми опрацювали та проаналізували інформацію, отриману від природоохоронних громадських організацій щодо цього проєкту документа та передали усі матеріали до Держлісагентства як до його розробника.

Нагадаємо, що відповідно до рішення Уряду 2020 року наразі заборонені суцільні санітарні рубки у високогірних, берегозахисних, протиерозійних лісах Карпат природного походження та діє повна заборона лісовідновних рубок в гірських лісах Карпат. 

Крім того, усі суцільні санітарні рубки на територіях та об’єктах природно-заповідного фонду проводяться відповідно до Закону України «Про оцінку впливу на довкілля».

Найближчим часом, за ініціативи Міндовкілля, у Держлісагентстві відбудеться круглий стіл з обговорення питання здійснення рубок в лісах України, де кожен представник громадськості зможе висловити свої пропозиції до цього документа.

Міндовкілля дякує природоохоронним організаціям за активну громадську позицію у питаннях збереження лісів.

Вкотре наголошуємо, що Міндовкілля завжди відкрите до діалогу з екоспільнотою, адже запорука дієвої екологічної політики це збереження балансу між владою, громадськістю та бізнесом.

Джерело: Міндовкілля

Поширити статтю