Конференція “Розвиток деревообробної галузі на деокупованих територіях: проблеми та шляхи вирішення”

99 Views
Фото: УАМ

22-23 листопада 2023 року представники Української Асоціації Меблевиків (УАМ) у складі команди Furniture of Ukraine Business Expo приєдналися до події, організованої в рамках національного проєкту “Відновлення економіки країни”. 

Делегація підприємців з усієї України відвідала декілька підприємств Чернігівщини, отримала нові бізнес-знайомства та дізналася про досвід роботи колег. Серед представлених компаній були виробники дитячих меблів, фанери та шпону, а також підприємства лісопильної та стругальної галузей.

Другий день конференції був присвячений розвитку деревообробної галузі на деокупованих територіях. Учасники обговорювали проблеми та можливі шляхи їх вирішення.

Доповідь Юрія Болоховція з ДП “Ліси України” викликала активну дискусію. Оксана Донска, членкиня Правління УАМ та СЕО виставки FUBE, ставила запитання щодо стратегії розвитку підприємства в умовах зовнішньо-економічної нестабільності на ринку деревини. Вона цікавилася, чи аналізують ціни на зарубіжних ринках та чи мають плани на зниження цін на деревину в Україні.

У відповідь Юрій Болоховець заявив, що ДП “Ліси України” проводить аналіз цін на зовнішніх ринках, а ціни на біржах України регулюються ринковими умовами, включаючи голландські аукціони, де лісгоспи пропонують ціни нижчі за попередні аукціони, якщо лоти не були викуплені.

Під час доповіді “export of Ukrainian furniture” Оксана Донска поділилася важливою інформацією щодо експорту українських меблів. За перші 10 місяців 2023 року експорт сягнув $665,8 мільйонів, з утриманням середньорічного темпу зростання на рівні 7% за період з 2017 по 2023 роки. Учасники заходу обговорювали можливість участі в міжнародних виставках та висловлювали бажання приєднатися до активної спільноти Української Асоціації Меблевиків для подальшого ефективного розвитку свого бізнесу та подолання перешкод.

Цей захід є частиною Проєкту “Зміцнення громадської довіри в Україні” (UCBI), який впроваджується командою ГО “Розвиток бізнес сектору України”, спільно з представниками Чернігівської ТПП та Чернігівської ОВА за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Для афіші використані фото видання “ПІК”

УАМ

Поширити статтю