Ліси у фокусі відбудови

123 Views
Фото: FSC Україна

FSC взяла участь у міжнародній виставці та конференції ReBuild Україна, 14-15 листопада 2023 року, м. Варшава, Польща, яка була присвячена допомозі України при здійсненні планів відновлення, тематика лісів та критеріїв сталості у відбудові.

Питання про роль і значення критеріїв сталості у реалізації планів з відновлення країни, зокрема, якщо йдеться про ліси було порушено на прес-брифінгу представників уряду України та країн Європи. Далі воно рефреном пройшло через усі заходи та зустрічі в яких брали участь представники від FSC Україна, Польща та Міжнародного.

Так, Павло Кравець національний представник FSC в Україні відкрив панельну дискусію Air&Development Meet Up, акцентуючи увагу присутніх на важливості збереження лісів під час війни. Говорячи про допомогу пов’язану з базовими потребами людини маємо пам’ятати, що саме ліси надають ті екосистемні послуги без яких неможливо життя. Розвиток пов’язаний із відбудовою та використанням деревини як будівельного матеріалу, але маємо бути впевненими у відповідальності джерел походження лісової продукції. FSC вже зараз пропонує рішення, які допоможуть зберігати ліси та примножувати лісові ресурси, зменшуючи вуглецевий слід.

Протягом двох днів роботи виставки, учасники мали змогу відвідати стенд FSC та дізнатися про те як FSC-сертифікація сприяє прихильності бізнесу принципам сталості та у чому полягає сертифікація проєктів будівель чи їх елементів та якими є її переваги.  Також учасники дізналися про запуск безкоштовного онлайн курсу “Стале будівництво з деревини” на edX, платформі онлайн-навчання, створеній Гарвардським університетом і Массачусетським технологічним інститутом (MIT). Більше інформації про курс та реєстрацію знаходиться за посиланням.

Чисельні зустрічі з представниками урядів, відповідальним бізнесом, архітекторами та муніципалітетами міст України засвідчили прихильність до принципів сталості проєктних рішень з питань відновлення країни, заінтересованості використання деревини, що походить з відповідальних джерел, зокрема, FSC-сертифікованих лісів.

FSC Україна

Поширити статтю