Лакофарбові матеріали для сходів та паркету

Вибір лакофарбових матеріалів для покриття підлоги залежить від багатьох факторів. По-перше, це порода деревини, з якої виготовлено паркет чи сходи, по-друге, це характеристики покриття, а саме відкриті чи закриті пори, прозоре чи непрозоре покриття. Але основною вимогою до всіх лакофарбових матеріалів для покриття паркету і сходів є твердість і стійкість до механічних пошкоджень.

В асортименті ТОВ «КЕМІКАЛ-ЗАХІД» доступні матеріали, які можна наносити двома способами: розпиленням чи ручним нанесенням. Такі способи актуальні як для барвників, що надають кольору оброблюваній поверхні, так і лаків, що утворюють захисну плівку. Крім широкої гами барвників натуральних кольорів, ми можемо робити барвники за каталогом KEMILAC, RAL і навіть NCS.

ТОВ «КЕМІКАЛ-ЗАХІД» пропонує чотири варіанти опорядження підлогових покриттів:

  • поліуретановий;
  • акриловий;
  • водний;
  • покриття оліями.

Поліуретановий варіант слід обирати у випадку, коли необхідно отримати ефект «залитої пори» і отримати поверхню з великою товщиною плівки. Поліуретановий цикл обробки підлоги містить барвник, поліуретановий ґрунт FPV 150P та два шари поліуретанового лаку OPV 204P або OPV 260. Якщо підлогу вже настелили, то матеріали наносять тільки ручним способом за допомогою пензлика чи валика. Важливо зазначити, що для порід деревини з великим вмістом смол або таніну після барвника ми рекомендуємо нанести ізолятор ISV 401 або ISV 407. Це робиться з метою блокування живиці у деревині.

Цикл опорядження поліуретановими матеріалами

Ручне нанесення

БарвникНа вибір1 шар
ІзоляторISV 401, ISV 4071 шар
ҐрунтFPV 150P1 шар
ЛакOPV 204P2 шари

Нанесення за допомогою пневмопістолета

БарвникНа вибір1 шар
ІзоляторISV 401, ISV 4071 шар
ҐрунтFPV 150P1 шар
ЛакOPV 2602 шари
Опорядження поліуретановими матеріалами

Оскільки всі поліуретанові матеріали мають жовтуватий відтінок, представники компанії «КЕМІКАЛ-ЗАХІД» не рекомендують використовувати їх для створення покриття світлих відтінків. У цьому випадку застосовують акрилові лакофарбові матеріали, які під впливом УФ-випромінювання з часом не жовтіють. Крім того, акрилові ЛФМ залишають пори деревини відкритими, що добре для таких порід, як дуб та ясен. Ці матеріли наносять лише за допомогою пневморозпилювача, тобто на ще не змонтовану підлогу чи сходи.

Якщо необхідно отримати природний ефект непокритої деревини дуба, максимально захистивши її, варто використовувати «Uniformante» і матовий акриловий лак «Acrimatt». «Uniformante» (вирівнювач) – це барвник, який призначений для деревини дуба. Він вирівнює колір деревини, зменшує різницю у відтінках його текстури та дає змогу зберегти натуральний вигляд неопорядженої деревини. Наносять цей матеріал за допомогою пневмопістолета («на мокро») в кількості 60–80 г/м2. Після висихання, тривалість якого 4 години, можна наносити акрилові лакофарбові матеріали.

На рис. 1 бачимо ефект однорідного кольору дуба, якого досягли, використовуючи «Uniformante». На фото добре видно природний колір деревини дуба, незважаючи на повний цикл опорядження: «Uniformante», один шар акрилового ґрунту та акрилового матового лаку. На рис. 2 дошку також покрили акриловим ґрунтом і матовим лаком, але вже без «Uniformante», що спричинило зміну відтінку деревини.

Ефект однорідного кольору дуба

Щодо блиску лаку, то найкраще вибирати блиск від 0 gloss до 50 gloss. Лаки більшого блиску не варто використовувати на підлогу і сходи, оскільки вони будуть швидко його втрачати.

Цикл опорядження акриловими матеріалами

Напівпрозоре покриття

БарвникНа вибір1 шар
ЛакOCV 826, OCV 8272–3 шари

Певна річ, серед продукції «КЕМІКАЛ-ЗАХІД» є й екологічно чисті ЛФМ на водній основі. На ненастелену підлогу та сходи фахівці компанії рекомендують наносити ґрунт «Acquapur Fond 2K» та лак «Acquapur Opal 2K». У житловому приміщенні радять наносити за допомогою валика водний паркетний лак OA 1230P, що не має запаху.

Цикл опорядження водними матеріалами

Ручне нанесення

ЛакOA 1230P3 шари

Нанесення за допомогою пневмопістолета

ҐрунтAcquapur Fond 2K1 шар
ЛакAcquapur Opal 2K1 шар

Щодо покриття оліями, то їх доцільно використовувати якщо необхідно отримати натуральне покриття і забезпечити максимальний захист деревини. Крім того, олії дуже економні у витраті, оскільки 1 л дає змогу покрити від 20 до 50 м2. Олійні покриття не відшаровуються, а рівномірно зношуються, для їхнього оновлення не потрібні складні операції із перешліфовування. Якщо необхідна місцева реставрація зношеної ділянки, це можна зробити, не перефарбовуючи всієї поверхні, тоді як традиційний лак при місцевій реставрації залишає ореол щоб запобігти його виникненню, найчастіше доводиться перефарбовувати всю поверхню. Це створює труднощі при реставрації підлоги та сходів у житлових приміщеннях. Експерти «КЕМІКАЛ-ЗАХІД» рекомендують наносити 1 або 2 шари олії в кольорі залежно від ефекту, якого потрібно досягнути, і 2 або 1 шар прозорої. Для таких порід деревини, як горіх та бук, для отримання «шовковистості» покриття найкраще використовувати олію з вмістом воску «Hardwax Parquet Oil 1030».

Цикл опорядження оліями

Олія в кольорі«Grundierol Coloroil»1–2 шари
Олія прозора«Parquet Oil», «Hardwax Parquet Oil 1030»1–2 шари

Зараз у Європі з’явилась нова тенденція – підлога з брашованого дуба чи ясена. Така технологія підготування підлогового покриття дає змогу додатково підкреслити текстуру деревини, надаючи їй глибини та об’ємного вигляду (рис. 3).

Така технологія підготування підлогового покриття дає змогу додатково підкреслити текстуру деревини, надаючи їй глибини та об’ємного вигляду

Для виокремлення текстури варто використовувати емаль на водній основі «Shabby Kreide Farbe», якою покривають поверхню дошки і після висихання шліфують її за допомогою спеціального обладнання. Подальше опорядження поверхні можна здійснювати будь-якими лакофарбовими матеріалами – поліуретановими, акриловими, водними чи олійними.

Емаль на водній основі «Shabby Kreide Farbe»

У статті наведені тільки основні види опорядження підлогового покриття. Цей поділ є умовним, оскільки подані технології можна поєднувати між собою, створюючи різноманітні покриття з неповторними ефектами.

Ринок лакофарбових матеріалів перебуває у постійному розвитку, а нові лакофарбові продукти, системи та технології опорядження допомагають оперативно реагувати на потреби клієнтів.

Поширити статтю
Leave a comment

Залишити відповідь