Сучасні світові тенденції оформлення житлового простору й інтер’єрів тяжіють до трьох основних стильових напрямків: кантрі, міський і модерн. Перший підкреслює природність і унікальність місцевих традицій. Міський стиль поєднує елементи індустріального й урбаністичного дизайну. Модерн – це справжній спадкоємець класичного інтер’єрного дизайну, що робить ставку на високоякісні матеріали й вічні цінності. Між цими стильовими напрямами немає чітких меж, тому на їхньому стику дуже популярні ф’южн-концепції.
Стійка тенденція до індивідуалізації, відходу від масових смакових переваг і, як наслідок, пошуку власного стилю сприяє вивільненню величезного творчого потенціалу у сфері дизайну інтер’єрів. З’являються нові комбінації художнього оформлення, з яких формують незвичайні дизайнерські рішення. Такий свідомий стильовий мікс найчастіше називають еклектикою (змішанням стилів). Ця тенденція також впливає на вимоги до дизайну підлогових покриттів, які мають гармоніювати з різними стилями, бути максимально природними й до того ж простими у догляді. У відповідь на цю тенденцію європейські виробники ламінованих підлогових покриттів розробили різноманітні асортименти продукції для будь-яких умов експлуатації в житловій і робочій зонах. Підтверджена висока екологічність і низький рівень викидів шкідливих речовин свідчать про відповідність найвищим вимогам з охорони навколишнього середовища.
Розмаїтість дизайну й висока технологічність
Нові підлогові покриття буквально вражають різноманіттям фарб, ефектів і фактур, що створюють індивідуальний характер оформлення підлоги: у популярних нині різноманітних декорах дуба домінують матово-білі, сірувато-бежеві, світло-бежеві, кремові або теплі світло-сірі відтінки. Не менш затребувані елегантні покриття з імітацією різних порід деревини – клена, акації, бука, вільхи, ясена, ялини, модрини, ліщини або сосни.
Вінтажні й зістарені фактури також не поступаються позиціями. При цьому на заміну чітко вираженому рустикальному дизайну приходять стриманіші й шляхетніші малюнки. Спеціальна обробка поверхні, наприклад, просочення оліфою і полірування щітками, ідеально підкреслює зовнішній вигляд і тактильні властивості ламінованої дошки. Окрім імітації порід деревини, все популярнішими стають нові трактування класичних малюнків «під камінь» з їхнім природним аристократизмом. Неповторний характер ламінованим підлоговим покриттям надають, наприклад, відблиски «під металік». Для створення таких ефектів виробники застосовують новітні технологій: промисловий цифровий друк на декоративному папері відкриває безмежні можливості для колірного й концептуального дизайну підлог.
Побільшало на ринку й форматів ламінату: виробники розширюють асортимент плитковими форматами та однополосними дошками різних розмірів і сучасними багатополосними покриттями. Безперечним фаворитом залишається класичний ламінат з декором масивних дощок різної довжини або ширини. Це не дивно, адже цей дизайн особливо вдало відображає природні малюнки деревини з ідеально проробленою структурою й природною грою кольорів.
Усе частіше клієнти укладають сучасний і простій у догляді ламінат «під дерево» замість звичної плитки на кухні або у ванній кімнаті. У зв’язку із цим збільшується частка ламінованих підлогових покриттів зі спеціальними вологостійкими властивостями. Для цього європейські виробники використовують модифіковані деревоволокнисті плити високої щільності. Захист від вологи забезпечують, застосовуючи спеціальні рецептури плит підвищеної твердості й щільності, а також відповідне просочення покривного шару й крайок. Для герметизації швів використовують спеціальні герметики.