Продажі вікон у Німеччині мали негативний тренд у 2023 році

67 Views
Фото ілюстраційне. З відкритих джерел

У 2023 році по всій Німеччині було продано на 1,5 мільйона вікон менше. Проте дві федеральні землі зафіксували зростання.

Кількість проданих віконних конструкцій у Німеччині у 2023 році зменшилася на 10,2%. Ця тенденція охопила як житлове, так і нежитлове будівництво. Зменшення кількості завершених будівельних об’єктів склало відповідно -16,9%  і -8,6%

Продажі вікон у сегменті нового будівництва впали на 13,1%, а в сегменті ремонту – на 7,7%. Згідно з регіональним дослідженням InterConnection , обсяг продажів у 2023 році склав 13,9 млн одиниць. ( у 2022 році кількість проданих вікон складала  15,4 мільйона).

Результати по регіонах

Аналітики брали до уваги не лише розмір усієї країни, а й дивилися на результати в окремих землях, містах і округах. Як виявилося, 17 відсотків обсягу ринку вікон припадає на 10 найбільших міст.

Лише Бранденбург (+7,3%) і Тюрінгія (+4,6%) зафіксували зростання в сегменті нового житлового будівництва. Однак, як зазначають в InterConnection, в основному це пов’язано з затримками в реалізації будівельних проектів. Що стосується нового нежитлового будівництва, то несприятлива ситуація найбільше торкнулася Шлезвіг-Гольштейну (-26,0%), тоді як Бремен постраждав найменше (+11,0%). У свою чергу, в сегменті реновації зростання можуть показати лише Берлін (+3%) і Саарланд (+1,7%). Найменший спад з усіх проаналізованих сегментів припав на реконструкцію нежитлових будівель (-4,1%).

Згідно зі звітом, чотири федеральні землі: Баварія, Північний Рейн-Вестфалія, Баден-Вюртемберг і Нижня Саксонія, де зосереджено 88 відсотків віконного ринку, у цьому сегменті відносно  розвивався у 2023 році. Падіння продажів вікон склало лише 3,9%.

Як відзначають автори дослідження, знання регіональних темпів зростання є важливим фактором успіху для успішного розвитку німецького ринку. Навіть на ринку з сильним спадним трендом є зони зростання та сегменти, які протистоять ринковим змінам. Визнати їх — запорука успіху.

Джерело: Віконний консалтинг

Поширити статтю