Місія можлива: затонувати без стиків і плям

Зберегти текстуру деревини і зробити так, щоб її малюнок став яскравішим, створити враження «цінної породи» допоможе барвник для деревини – бейц. Про особливості бейцу та бейцування розмовляємо із технічним консультантом торгової марки Vidaron Віталієм Голубцем.

– Пане Віталій, розпочнемо нашу розмову із банального – розкажіть, що таке взагалі бейци?

– Бейц – це іншими словами морилка, тобто засіб, призначений для тонування дерев’яних поверхонь – надання їм певного відтінку або кольору. Зазвичай бейци поділяють залежно від їхніх основ. Є водні бейци, спиртові, на різного роду розчинниках, а наш – на натуральних оліях з додаванням розчинників. Формулу нашого бейца розробляли дуже довго – впродовж 3 чи 4 років. На жаль, деталі розповісти не можу, це – комерційна таємниця.

– Яка сфера застосування бейців?

– Призначення бейців – універсальне, тобто їх можна використовувати як зовні, так і всередині приміщення. Наші бейци містять пігменти, стійкі до ультрафіолету, що унеможливлює вигорання кольорів з часом при зовнішньому застосуванні. Перевага нашого бейцу над водними, нітро- і на основі розчинників у тому, що його розробили для звичайного користувача, який може нанести його на велику площу, не застосовуючи розпилення, при цьому не буде стиків.

– А як загалом правильно наносити бейц?

– Бейци можна наносити вручну або розпиленням. Найкраще наносити їх методом втирання. Розпилення теж можна застосовувати, але при цьому бейц забиває структуру деревини і вона стає нечітко вираженою.

При втиранні бейцу краще користуватися ганчіркою, яка не має ворсинок. Матеріал наносять залежно від обраного кольору. Велике значення має підготування поверхні – вона має бути не лише шліфована, а й відполірована. Також від того, наскільки правильно підготували поверхню, залежатиме і витрата бейцу. У погано підготованих місцях поверхні бейц буде скупчуватися і підкреслить всі її недоліки, які не побачили або не усунули.

Наш бейц має формулу «easy to use», яка полегшує нанесення, тобто при нанесенні на великі площі на поверхні не утворюється стиків. Деревина вбирає стільки, скільки їй потрібно, а зайве просто знімають. Водні і нітробейци дуже швидко висихають, тому їх наносять розпиленням на великі площі, оскільки вручну це неможливо зробити, бо буде дуже багато стиків. А наш бейц наносити дуже легко, він рівномірно розподіляється по поверхні і одна людина може затонувати бейцом кімнату, наприклад, розміром 4х6 м без стиків.

Бейц можна наносити в один або в два шари залежно від насиченості кольору, який ми хочемо отримати. У нас є 13 готових кольорів, а перевага нашого бейцу полягає ще й у тому, що водні та на інших розчинниках і нітробейци підіймають ворс, а наш бейц – ні, тобто не потрібна ще одна операція – міжшарове шліфування. Але хоча шліфувати після нанесення нашого бейцу не потрібно, варто враховувати той факт, що всі бейци потребують додаткового захисту, оскільки їхнє призначення – тільки затонувати поверхню, надати їй колір, вони не мають жодних лакових добавок і не виконують функції кінцевого продукту. З цією метою оброблену бейцом поверхню покривають відповідним лаком залежно від того, чи це підлога, чи виріб, призначений для зовнішнього використання. Якщо говоримо про покриту бейцом підлогу або сходи всередині приміщення, то їх необхідно покрити лаком, стійким до стирання. Якщо обробляємо, наприклад, терасу, то потрібно використовувати лак, стійкий і до стирання, і до атмосферних чинників – ультрафіолету, перепаду температури, вологи тощо.

Наш бейц можна, окрім дерев’яної поверхні, також використовувати на металі, пластику та склі, що дуже популярно зараз, коли поширена мода на інтер’єри у стилі хай-тек.

– А які технічні параметри бейцу торгової марки Vidaron?

– Відкритий час роботи нашого бейцу – 15 хв. Це, звичайно, залежить від параметрів навколишнього середовища, тобто температури і вологості повітря. При вологості повітря 65% і температурі повітря 20˚С відкритий час роботи бейцу -до 15 хв. Можна навіть залишити ганчірку із бейцом на деревині і не боятися, що там з’явиться пляма. Деревина вбере стільки, скільки їй потрібно, і навіть можна просто підійти через 5–10 хв до того місця, розтерти бейц і жодної плями не буде. Також не буде стиків при поєднанні шарів.

Наш бейц не підіймає волокон деревини. Тобто ми відполірували поверхню, нанесли бейц і поверхню не потрібно знову шліфувати. Окрім того, бейц має компоненти, стійкі до ультрафіолету, отож, його можна наносити на поверхні, призначені для використання зовні, і не боятися, що він буде вигорати. Середня витрата бейцу «Vidaron» – 80 м2/л. Все залежить від породи деревини, підготовки поверхні та способу нанесення. Час висихання (1 ступінь) – 6 год. Важливо пам’ятати, що поверхню перед нанесенням бейцу потрібно ідеально підготувати.

– Які відтінки бейцу нині популярні?

– Це залежить (від вподобань людини, є 13 готових кольорів, які також можна змішувати між собою та утворювати свій колір або відтінок) від регіону, в якому мешкає споживач.

– Чи можна такого ефекту, як бейцування, досягти іншими засобами, наприклад, лаками та оліями?

– Лаки та олії –  різні за призначення, і це кінцеві продукти. Вони принципово інші, тому порівнювати їх із бейцом некоректно. Деякі олії дають змогу досягнути певного кольору, але палітра їх кольорів зазвичай менша. Тому якщо ваше завдання – створити чудові декоративні ефекти, які підкреслюють природну красу деревини, то найкращим засобом, який допоможе це зробити, буде бейц.

Поширити статтю
Leave a comment

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *