27 вересня, у другий день роботи виставки вітчизняних і світових технологій для деревообробної та лісової галузі LISDEREVMASH 2023 був молодіжно насиченим, бо саме майбутні лісівники брали участь в обговореннях та дискусіях тематичного дня «Твоя майбутня професія». У дискусійній панелі «Твоя майбутня професія» долучилися студент з трьох вузів України – Навчально- наукового інституту лісового і садово-паркового господарства НУБіП України (м. Київ), факультету лісового господарства та екології Поліського національного університету (м. Житомир); кафедри аграрних технологій та лісового господарства «Чернігівська подітехніка» (м. Чернігів).
Вітали студентів-майбутніх лісівників генеральний директор «АККО Інтернешнл, голова Ради роботодавців ННІ лісового і садово-паркового господарства НУБіП України Ігор Мельник, Голова Товариства лісівників України, завідувач кафедри ботаніки, дендрології та лісової селекції Юрій Марчук; виконавчий директор ДП «Ліси України» Ігор Лицур, директор ННІ лісового і садово-паркового господарства НУБіП України Роман Василишин; завідувач кафедри аграрних технологій та лісового господарства Національного університету “Чернігівська політехніка” Михайло Селінний; декан факультету лісового господарства та екології Поліського національного університету Анатолій Вишневський.
Юрій Марчук, Голова ТЛУ, зокрема, сказав: «Виставка LISDEREVMASH 2023– це можливість зустрітися, поспілкуватися, обмінятися досвідом використання новітніх технологій у лісовому господарстві між лісівниками, деревообробниками, розробниками технологічного обладнання. Товариство лісівників України є одними з організаторів цього заходу і ініціаторів зустрічі студентів з роботодавцями.Це дуже важливо, особливо сьогодні.
Великим нашим досягненням цього непростого часу, в якому ми живемо, коли півмільйона українських дітей навчається у Європі, стала можливість зібрати у цьому залі майбутніх лісівників і деревообробників з трьох українських вишів – Навчально- наукового інституту лісового і садово-паркового господарства НУБіП України (м. Київ), факультету лісового господарства та екології Поліського національного унівнерситету (м. Житомир), кафедри аграрних технологій та лісового господарства «Чернігівська подітехніка» (м. Чернігів).
Сьогодні, коли Європейські університети воюють за наших дітей, ми повинні чітко розуміти, що ви – те покоління, яке повинно працювати в Україні і відновлювати економіку нашої країни. І сьогодні у вас – майбутніх лісівників є унікальна можливіть поспілкуватися не лише з керівниками вузів, викладачами, а й з лісівниками, представниками різних асоціацій деревообробників, побачити новітнє деревообробне обладнання, зрозуміти, що на вас чекає на ринку праці.
Ринок праці – річ непроста. Ви маєте знати, що кожна людина, яка приходитьь на ринок праці, має свою ціну і ця ціна – це її знання, з якими вона приходить на ринок праці. Я б дуже хотів, щоб ви були алмазом, з якого у вузі з вас зроблять той діамант, щоб цінність ваших знань і вмінь була максимальною. А це залежить лише від вас. Якщо ви думаєте, що, закінчивши вуз, вам не потрібно вчитися – ви помиляєтеся. Навчання – це безкінечний процес. Кожен день навчання в універститеті не повинен бути втраченим. Це – ваш багаж знань, це ваша ціна на ринку України…»
Отже, знайомство майбутніх лісівників з трьох українських міст: Києва, Житомира, Чернігова з деякими особливостями майбутньої лісівничої професії відбулася. Побажаємо нинішнім студентам стати справжніми професіоналами і знайти свою справу життя у вільній мирній незалежній Україні. Їм випала непроста місія – відновлювати економіку країни після нашої Перемоги, в яку ми твердо віримо, як і в нашу молодь!